Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego przełożona

Koronawirus w Polsce. Kardynał Kazimierz Nycz ogłosił, że beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia, kardynała Stefana Wyszyńskiego, zostaje bezterminowo zawieszona. Nowy termin ma zostać ogłoszony dopiero po ustaniu epidemii.

Koronawirus w Polsce. Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego przełożonaŹródło: Getty Images
d31re86
d31re86

Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego miała odbyć się 7 czerwca 2020 roku na pl. Piłsudskiego w Warszawie, jednak z powodu epidemii koronawirusa w Polsce podjęto decyzję, by uroczystość przełożyć.

Koronawirus w Polsce. Kiedy beatyfikacja Stefana Wyszyńskiego? Jest komunikat

"Pandemia zagrażająca zdrowiu i życiu ludzi, uniemożliwia przygotowanie i przeprowadzenie tej uroczystości. Na pierwszym miejscu musi być troska o bezpieczeństwo ludzi. Z tego też powodu także Stolica Apostolska ograniczyła organizację uroczystości religijnych i działalności legatów papieskich" - czytamy w komunikacie Archidiecezji Warszawskiej.

Nowy termin beatyfikacji kardynała Wyszyńskiego ma zostać ogłoszony po ustaniu epidemii koronawirusa. "Zorganizujemy uroczystość w sposób godny i podniosły, a równocześnie skromny i uwzględniający przewidywane skutki pandemii" - podkreślono.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Kulisy rozmowy posłów Porozumienia z prezydentem Andrzejem Dudą

Stefan Wyszyński urodził się 3 sierpnia 1901 w Zuzeli nad Bugiem, a zmarł 28 maja 1981 r. w Warszawie. W okresie Powstania Warszawskiego pod pseudonimem "Radwan III" był kapelanem w grupie "Kampinos” i szpitalu powstańczym w Laskach. Był biskupem diecezjalnym lubelskim w latach 1946-1948, arcybiskupem metropolitą gnieźnieńskim i warszawskim oraz prymasem Polski w latach 1948-1981. Nazywany był Prymasem Tysiąclecia.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d31re86
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31re86
Więcej tematów