Trwa ładowanie...
d3jbzwq

Koronawirus w Polsce? Andrzej Duda w stałym kontakcie z ministrem zdrowia

Koronawirus w Polsce jest tylko kwestią czasu - stwierdził wiceminister zdrowia. Waldemar Kraska spotkał się z mediami po zakończeniu zebrania u prezydenta. Andrzej Duda jest w stałym kontakcie ws. koronawirusa z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce? Andrzej Duda w stałym kontakcie z ministrem zdrowia
Koronawirus w Polsce? Andrzej Duda w stałym kontakcie z ministrem zdrowia (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d3jbzwq

W Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie Andrzeja Dudy i jego urzędników z wysłannikami Ministerstwa Zdrowia. Wziął w nim udział m.in. szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch. Prezydent chce być na bieżąco informowany ws. gotowości Polski na koronawirusa.

- Koronawirus w Polsce wydaje się kwestią czasu - powiedział Waldemar Kraska. Wiceminister zdrowia potwierdził, że wszyscy pacjenci z objawami przypominającymi koronawirusa zostali przebadani, a wyniki były negatywne. Kraska przyznał, że jeśli w końcu trafi się zakażony pacjent, służby będą działały w ten sam sposób. - Będzie izolowany na jednym z oddziałów zakaźnych, podobnie jak kilkunastu pacjentów obecnie - powiedział.

Koronawirus w Polsce? 30 Polaków z Wuhan zostało przebadanych

Wiceminister zdradził także, kiedy powinniśmy poznać wyniki badań krwi 30 Polaków, którzy w niedzielę wrócili z Wuhan. - Próbki zostaną przebadane we wtorek. Ale wyniki powinny być negatywne, bo żadna osoba nie miała objawów choroby - powiedział Kraska.

d3jbzwq

Zobacz też: Koronawirus w Chinach. Naukowcy o realnej liczbie zakażonych

MSZ i resort zdrowia wciąż nie rekomendują wyjazdów do Chin i państw ościennych. Wszystkie osoby, które wracają z regionu, są pod stałym monitoringiem służb sanitarnych. Niemal codzienne przeprowadzane są wywiady co do ich stanu zdrowia. Pod obserwacją jest już ponad 500 osób.

Czytaj więcej: Koronawirus. Polacy byli w Chinach i Hongkongu. Nikt ich nie kontrolował, gdy wrócili
Koronawirus z Chin. Ewakuowani Polacy zgodzili się na kwarantannę

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3jbzwq

Podziel się opinią

Share
d3jbzwq
d3jbzwq
Więcej tematów