Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Aleksander Kwaśniewski komentuje pomysł Jarosława Gowina

Koronawirus w Polsce. Trwa spór o wybory 10 maja. Aleksander Kwaśniewski namawia opozycję, by przyjrzeć się propozycji wydłużenia kadencji Andrzeja Dudy. - Wszystko jest lepszym scenariuszem niż robienie wyborów 10 maja - uważa.

Share
Koronawirus w Polsce. Aleksander Kwaśniewski komentuje pomysł Jarosława Gowina
Źródło: East News
d1nrofd

Opozycja mówi "nie" na wybory prezydenckie w maju i głosowanie korespondencyjne. Jarosław Gowin ma inny pomysł. Zakłada wydłużenie kadencji prezydenta Andrzeja Dudy do 7 lat bez możliwości reelekcji.

Podkreślił jednocześnie, że jedyny sposób na przesunięcie terminu wyborów, na który opozycja ma wpływ, to zmiana konstytucji. Powiedział, że jeszcze w piątek wieczorem będzie prowadził rozmowy na ten temat.

d1nrofd

Sytuację skomentował w Polsat News Aleksander Kwaśniewski. - Obecny prezydent przez jeszcze dwa lata, ale na pewno nie więcej. Za dwa lata na uporządkowanym polu będziemy wybierać prezydenta - powiedział. Zasugerował także liderom opozycji, by podjąć rozmowy na ten temat.

- Problem opozycji jest taki: PiS proponuje: albo robimy wybory na siłę, albo dogadujemy się, że mamy prezydenta przez dwa lata, a potem nowe rozdanie - mówił były prezydent.

Stwierdził, że "Kaczyński chce za wszelką cenę wyborów 10 maja, zdając sobie sprawę, że to coraz mniej realne". Według Kwaśniewskiego "PiS jak ognia boi się wyborów na jesieni, bo wtedy sytuacja w kraju może być trudna i wiele krytyki spadnie na rządzących".

Były prezydent podkreśla, że nie twierdzi, że trzeba propozycję zaakceptować, ale "trzeba uzyskać wiele informacji na ten temat". - Nie wiemy, kiedy epidemia się skończy. Wszystko jest lepszym scenariuszem niż robienie wyborów 10 maja - powiedział gość "Wydarzeń i Opinii".

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Koronawirus na świecie. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1nrofd

Podziel się opinią

Share
d1nrofd
d1nrofd
Więcej tematów