Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. W Wodzisławiu Śląskim kilkudziesięciu zakażonych

W szpitalu w Wodzisławiu Śląskim rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem. Wśród chorych na COVID-19 są pacjenci i lekarze ze szpitala. Prawdopodobnie zarazili się oni od jednego z pacjentów.
Share
Koronawirus w Polsce. Wodzisław Śląski. Zakażenia wśród pacjentów i personelu szpitala.
Koronawirus w Polsce. Wodzisław Śląski. Zakażenia wśród pacjentów i personelu szpitala.Źródło: PAP, Fot: PAP/Tytus Żmijewski
d1vvucn

Zakażony koronawirusem mężczyzna miał przebywać na oddziale chirurgii. Wcześniej był leczony w szpitalu w Raciborzu, tamten jednak został całkowicie przemianowany na jednoimienny szpital zakaźny.

Koronawirus w Polsce. Wodzisław Śląski. 45 zakażeń w szpitalu

Według doniesień portalu wodzislawslaski.naszemiasto.pl, wszystkie 45 osób miało mieć styczność z zakażonym pacjentem. To 20 pacjentów i 25 osób z personelu medycznego. Wszyscy przebywają na kwarantannie i od wtorku czekają na wyniki.

d1vvucn

Dokładna liczba zakażonych będzie znana wkrótce. Wymazy pobrano od 60 osób. Tymczasem szpital wstrzymał wszystkie przyjęcia. W pilnych przypadkach pacjenci kierowani są kierowani m.in. do Jastrzębia-Zdroju, Rybnika i Żor.

Czytaj także: Koronawirus. Najnowsze informacje z Polski i ze świata

Zobacz też: Wybory prezydenckie w obliczu koronawirusa. Wygrałby Andrzej Duda

Koronawirus w Polsce. Wodzisław Śląski. "Wirus może być w całym szpitalu"

"Czasowo zawiesza się przyjęcia pacjentów w Izbach Przyjęć oraz we wszystkich oddziałach szpitalnych w Wodzisławiu Śl. i Rydułtowach do odwołania, za wyjątkiem Oddziału Pediatrii w Rydułtowach oraz Poradni POZ Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w Wodzisławiu i Rydułtowach" - informuje dyrekcja szpitali w Wodzisławiu i Rydułtowach.

d1vvucn

"Gazeta Wyborcza" skontaktowała się z jednym z lekarzy szpitala w Wodzisławiu Śląskim. Lekarz potwierdził informację o problemie z koronawirusem. - Wirus może być już w całym szpitalu - przekazał "GW".

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

To nie pierwszy przypadek epidemii koronawirusa w polskim szpitalu. Informowaliśmy już o problemach w Brzesku (woj. małopolskie), gdzie 125 osób z personelu medycznego zostało poddanych kwarantannie. Z problemami zmaga się także Szpital Miejski w Sosnowcu, gdzie zakażonych jest 14 osób, a także Centrum Pediatrii w Sosnowcu, gdzie koronawirusem zakaziła się jedna z lekarek.

Źródło: wodzislawslaskinaszemiasto.pl/"Gazeta Wyborcza"

d1vvucn

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d1vvucn

Podziel się opinią

Share
d1vvucn
d1vvucn
Więcej tematów