Trwa ładowanie...
d1omx3r

Koronawirus w Polsce. 251 pielęgniarek i położnych zakażonych. Dwie są w stanie ciężkim

Według najnowszych danych zebranych przez OZZPiP zakażenie koronawirusem zdiagnozowano u 251 polskich pielęgniarek i położnych. Dwie z nich znajdują się w stanie ciężkim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. 251 polskich pielęgniarek i położnych zakażonych
Koronawirus w Polsce. 251 polskich pielęgniarek i położnych zakażonych (Getty Images)
d1omx3r

Na temat liczby przypadków koronawirusa wśród polskich pielęgniarek i położnych wypowiedziała się Krystyna Ptok, przewodnicząca OZZPiP.

- 27 zakażonych pielęgniarek i położnych trafiło do szpitala zakaźnego. Dwie są w ciężkim stanie. Jedna z nich pochodzi z Warszawy, druga z Radomia - ogłosiła Ptok w rozmowie z portalem medexpress.pl.

Przewodnicząca OZZPiP poinformowała, że łącznie chorych na COVID-19 jest 251 pielęgniarek i położnych. Aż 820 przebywa natomiast na kwarantannie. Krystyna Ptok wyjawiła również, że nie wszystkie szpitale w Polsce przeprowadzają testy na obecność koronawirusa swoim pracownikom.

d1omx3r

Zobacz też: Koronawirus. Polityk Lewicy o Łukaszu Szumowskim: "przyjaciel Polski". Ma jednak "ale"

- Są szpitale, które bez problemu wykonują testy swoim pracownikom. Niestety w niektórych placówkach dyrekcja uważa, że nie trzeba wykonywania testów u wszystkich pracowników - dodała.

Koronawirus w Polsce. OZZPiP apeluje o testy i premie

Szefowa Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych zwróciła się do wszystkich pracodawców i dyrektorów placówek medycznych w Polsce, aby premiowali oni swoich pracowników, którzy zmagają się na co dzień z epidemią koronawirusa.

d1omx3r

- Nadal liczę na mądrość osób, które zarządzają pracownikami medycznymi. Mam nadzieję, że pracodawcy zaczną się troszczyć o swoich podwładnych, których mało na rynku ochrony zdrowia. Liczę, na to, iż środki finansowe, które otrzymują na walkę z epidemią koronawirusa powinni przeznaczyć na premiowanie pracowników - powiedziała Krystyna Ptok.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1omx3r

Podziel się opinią

Share
d1omx3r
d1omx3r
Więcej tematów