Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Zmarła pielęgniarka ze szpitala zakaźnego w Toruniu

Koronawirus w Polsce. Z Grudziądza dotarły tragiczne informacje. Po tygodniach walki z COVID-19 zmarła pielęgniarka pracująca w szpitalu jednoimiennym w Toruniu. Miała 52 lata.
Share
Koronawirus w Polsce. Smutne wiadomości z Torunia
Koronawirus w Polsce. Smutne wiadomości z ToruniaŹródło: oipip.torun.pl
dbebja2

Katarzyna Zawada była pielęgniarką w szpitalu zakaźnym w Toruniu. Pracowała na oddziale obserwacyjno-zakaźnym. Jest pierwszą ofiarą koronawirusa ze służby zdrowia w województwie kujawsko-pomorskim.

O śmierci kobiety poinformowała Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych w Toruniu. Katarzyna Zawada koronawirusem zaraziła się w kwietniu. Była hospitalizowana w jednoimiennym Grudziądzu. Osierociła trójkę dzieci.

"Była osobą, która kochała pacjentów. Nie zważając na trudny czas pandemii z zaangażowaniem wypełniała swoje obowiązki. Pełna ciepła, ciesząca się sympatią i uznaniem współpracowników, którzy zawsze mogli liczyć na jej pomoc i wsparcie. Niestety będąc na pierwszej linii walki z koronawirusem, poniosła najwyższa cenę. Zapamiętamy ją jako bardzo dobrego człowieka o wielkim sercu, wspaniałą, oddaną swojej pracy pielęgniarkę, która nigdy nie poddawała się przeciwnościom stawianym przez los" - czytamy na stronie Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Toruniu.

dbebja2

Zobacz też: Wyborów 10 maja nie będzie. Kto kogo ograł?

Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w naszym kraju wynosi 16 326, z czego 811 to osoby zmarłe.

Koronawirus z Polsce i na świecie. Zobacz mapę. Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dbebja2

Podziel się opinią

Share
dbebja2
dbebja2
Więcej tematów