Trwa ładowanie...
d1si2v4

Koronawirus w Polsce. Ewakuacja pacjentów szpitala w Toruniu

Trwa ewakuacja 20 pacjentów Oddziału Hematologii Szpitala Miejskiego w Toruniu. W związku ze stwierdzeniem koronawirusa SARS-Cov-2 chorzy trafią do Grudziądza.
Share
Koronawirus w Polsce. Ewakuacja pacjentów szpitala w Toruniu
Koronawirus w Polsce. Ewakuacja pacjentów szpitala w ToruniuŹródło: East News
d1si2v4

Oddział hematologii toruńskiego szpitala zamknięto po tym, jak badania potwierdziły zakażenie u jednej z pacjentek. Teraz okazuje się, że zainfekowanych jest 22 hospitalizowanych - podaje portal nowosci.com.pl.

Po otrzymaniu wyników badań dyrekcja placówki zdecydowała o przewiezieniu chorych z oddziału do szpitala w Grudziądzu. Pacjenci transportowani są przez karetki pod opieką personelu medycznego i z zachowaniem procedur Głównego Inspektora Sanitarnego.

- Po otrzymaniu wyniku potwierdzającego koronawirusa u pacjentki, która przebywała na tym oddziale, bezzwłocznie podjęto odpowiednie działania. Pobrano również wymazy od osób przebywających na oddziale, w tym personelu i pacjentów - poinformował w rozmowie z toruńskim serwisem rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól.

d1si2v4

Chodzi o łącznie 37 osób, ale u 22 potwierdzono zakażenie.

Zobacz też: Adam Bodnar o "kneblowaniu ust" lekarzom

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje - relacja

d1si2v4

20 pacjentów ewakuowanych jest od rana do Grudziądza. Regionalny Szpital Specjalistyczny im. W. Biegańskiego w tym mieście został bowiem przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny.

Jak poinformowała w komunikacie dyrektor szpitala Justyna Wileńska, pozostałych czterech pacjentów z oddziału hematologii z wynikami ujemnymi w środę wieczorem przewieziono do Sanatorium Orion w Ciechocinku. Pełni ono teraz funkcję izolatorium.

Koronawirus w Polsce. Badania próbek od następnych osób

Trafiła tam również część personelu szpitala. "Pozostałe osoby zadeklarowały kwarantannę w warunkach domowych" - głosi oświadczenie.

d1si2v4

Dyrekcja Szpitala Miejskiego w Toruniu wyjaśnia, że testy na obecność koronawirusa przeprowadzono również o u następnych osób. To personel medyczny i pomocnicy oddziału hematologii, ale również osoby z zewnątrz.

"Po opuszczeniu oddziału przez ostatniego pacjenta przystąpimy do sprzątania oddziału połączonego z kompleksową dezynfekcją powierzchni, sprzętu i powietrza" - wyjaśnia szpital.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa zagrożenia

Interaktywna mapa z danymi dotyczącymi pandemii dostępna jest TUTAJ.

d1si2v4

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d1si2v4

Podziel się opinią

Share
d1si2v4
d1si2v4
Więcej tematów