Trwa ładowanie...

Koronawirus "uziemił" Lecha Wałęsę. "Mam 6 tys zł emerytury i bankrutuję"

Koronawirus sprawił, że Lech Wałęsa nie może podróżować i wygłaszać wykładów na całym świecie. Były prezydent narzeka na spadek dochodu i tłumaczy, że comiesięcznych wydatków nie pokryje z emerytury. Wyjaśnia też, że jej wysokość to 6 tys. zł.
Share
Koronawirus "uziemił" Lecha Wałęsę. "Mam 6 tys zł emerytury i bankrutuję"
Koronawirus "uziemił" Lecha Wałęsę. "Mam 6 tys zł emerytury i bankrutuję"Źródło: Getty Images, Fot: Paul Marotta
d1j4g10

Lech Wałęsa - jak sami mówi - za wykłady w zachodnich instytucjach i uczelniach otrzymywał dotąd bardzo wysokie wynagrodzenia: od 10 tys. euro do nawet dziesięć razy wyższych kwot. Jego plany na najbliższe tygodnie pokrzyżowała jednak pandemia koronawirusa.

- Miałem wiele wyjazdów zaplanowanych. Miałem lecieć do Włoch, Niemiec, USA i w inne miejsca i to mi wszystko padło niestety - mówi Wałęsa w rozmowie z "Super Expressem". - I bankrutuję teraz - dodaje.

Były prezydent stwierdza, że nie będzie w stanie zabezpieczyć potrzeb żony i swoich. - Mam 6 tys. zł prezydenckiej emerytury i za tyle nie dam rady się utrzymać, bo moja żona Danuta wydaje 7 tys. miesięcznie - tłumaczy reporterom "SE".

d1j4g10

Zobacz też: Politycy w obliczu koronawirusa. Sondaż IBSP dla programu WP #Newsroom

Przeczytaj też: Koronawirus. Raport na żywo - najnowsze informacje

Lech Wałęsa zaznacza, że nie będzie wygłaszał wykładów bez wynagrodzenia, bo "za friko robił przed 1989 rokiem". Wyjaśnia, że ma dużo dzieci i wnuków, których wspiera. - Rozdaję im pieniądze, a jaki mam wybór? Gnębią moją rodzinę przecież - tłumaczy.

d1j4g10

Były przywódca antykomunistycznej opozycji mówi również, że nie boi się chińskiego wirusa i pracuje bez zmian. Zdradza, że nie zdecydował się na dodatkowe wzmocnienie odporności po wybuchu epidemii. Dodaje jednak, że nie chciałby umrzeć na koronawirusa, ale "na placu boju".

Koronawirus. Ponad 200 tys. zachorowań na całym świecie

Na świecie liczba zakażeń koronawirusem przekroczyła w środę 200 tys. Mimo podjętych działań, wprowadzenia ograniczeń i zamknięcia granic, COVID-19 nadal się rozprzestrzenia.

d1j4g10

Źródło: "Super Express"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Pokaż, że Twój #GłosMaMoc - dołącz do wydarzenia #wyboryWPolsce >>

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d1j4g10

Podziel się opinią

Share
d1j4g10
d1j4g10
Więcej tematów