Trwa ładowanie...
d23jyhe

Koronawirus "uziemił" Lecha Wałęsę. "Mam 6 tys zł emerytury i bankrutuję"

Koronawirus sprawił, że Lech Wałęsa nie może podróżować i wygłaszać wykładów na całym świecie. Były prezydent narzeka na spadek dochodu i tłumaczy, że comiesięcznych wydatków nie pokryje z emerytury. Wyjaśnia też, że jej wysokość to 6 tys. zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus "uziemił" Lecha Wałęsę. "Mam 6 tys zł emerytury i bankrutuję"
Koronawirus "uziemił" Lecha Wałęsę. "Mam 6 tys zł emerytury i bankrutuję" (Getty Images, Fot: Paul Marotta)
d23jyhe

Lech Wałęsa - jak sami mówi - za wykłady w zachodnich instytucjach i uczelniach otrzymywał dotąd bardzo wysokie wynagrodzenia: od 10 tys. euro do nawet dziesięć razy wyższych kwot. Jego plany na najbliższe tygodnie pokrzyżowała jednak pandemia koronawirusa.

- Miałem wiele wyjazdów zaplanowanych. Miałem lecieć do Włoch, Niemiec, USA i w inne miejsca i to mi wszystko padło niestety - mówi Wałęsa w rozmowie z "Super Expressem". - I bankrutuję teraz - dodaje.

Były prezydent stwierdza, że nie będzie w stanie zabezpieczyć potrzeb żony i swoich. - Mam 6 tys. zł prezydenckiej emerytury i za tyle nie dam rady się utrzymać, bo moja żona Danuta wydaje 7 tys. miesięcznie - tłumaczy reporterom "SE".

d23jyhe

Zobacz też: Politycy w obliczu koronawirusa. Sondaż IBSP dla programu WP #Newsroom

Przeczytaj też: Koronawirus. Raport na żywo - najnowsze informacje

Lech Wałęsa zaznacza, że nie będzie wygłaszał wykładów bez wynagrodzenia, bo "za friko robił przed 1989 rokiem". Wyjaśnia, że ma dużo dzieci i wnuków, których wspiera. - Rozdaję im pieniądze, a jaki mam wybór? Gnębią moją rodzinę przecież - tłumaczy.

d23jyhe

Były przywódca antykomunistycznej opozycji mówi również, że nie boi się chińskiego wirusa i pracuje bez zmian. Zdradza, że nie zdecydował się na dodatkowe wzmocnienie odporności po wybuchu epidemii. Dodaje jednak, że nie chciałby umrzeć na koronawirusa, ale "na placu boju".

Koronawirus. Ponad 200 tys. zachorowań na całym świecie

Na świecie liczba zakażeń koronawirusem przekroczyła w środę 200 tys. Mimo podjętych działań, wprowadzenia ograniczeń i zamknięcia granic, COVID-19 nadal się rozprzestrzenia.

d23jyhe

Źródło: "Super Express"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Pokaż, że Twój #GłosMaMoc - dołącz do wydarzenia #wyboryWPolsce >>

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d23jyhe

Podziel się opinią

Share

d23jyhe

d23jyhe
Więcej tematów