Trwa ładowanie...
d1s27sv

Koronawirus. USA. Andrew Cuomo: Nowy Jork z kolejnym obostrzeniem

USA wciąż zmagają się z epidemią koronawirusa. Ta zbiera w Ameryce coraz większe żniwo. Najgorzej jest w Nowym Jorku, gdzie gubernator Andrew Cuomo ogłosił na konferencji prasowej nowe obostrzenia. Jedno z nich dotyczy maseczek ochrnonnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. USA. Nowy Jork z obowiązkowymi maseczkami ochronnymi.
Koronawirus. USA. Nowy Jork z obowiązkowymi maseczkami ochronnymi. (PAP, Fot: PAP/EPA/Peter Foley)
d1s27sv

Konferencje gubernatora Cuomo to stały element dnia dla każdego mieszkańca stanu Nowy Jorku.

Koronawirus. USA. Nowy Jork i obowiązkowe maseczki ochronne

Na środowej konferencji padły nowe informacje, które dotyczą powolnego wychodzenia miasta i stanu z kwarantanny. Wprowadzony został chociażby nakaz noszenia masek ochronnych, jak ma to miejsce od czwartku w Polsce.

d1s27sv

"Wydaję dziś zarządzenie, że wszyscy ludzie muszą nosić maskę lub zakrycie twarzy w sytuacjach, gdy dystans społeczny nie jest możliwy" - mówił Cuomo na konferencji. Informację zamieścił też na Twitterze.

Czytaj też: Koronawirus w USA. Donald Trump wstrzymuje finansowanie WHO. Jest odpowiedź ONZ

Zobacz też: Wybory prezydenckie w obliczu koronawirusa. Wygrałby Andrzej Duda

Koronawirus. USA. Nowy Jork: maseczki ochronne od piątku

Maseczki ochronne będą obowiązywały na tych samych zasadach co w Polsce. W Nowym Jorku wyznacznikiem będzie jednak nie "strefa publiczna", ale możliwość zachowania dystansu społecznego.

d1s27sv

Jak tłumaczył Andrew Cuomo, maseczki będą obowiązywały tam, gdzie zachowanie dystansu nie jest możliwe. "W przypadku pustego środka transportu lub ulicy takiego przymusu nie będzie" - dodał.

Obowiązek posiadania maski ochronnej będzie obowiązywał od piątku. Według informacji podanych przez gubernatora, będą egzekwowały je lokalne władze. Za brak maseczki początkowo nie będzie kar, tylko upomnienia. Cuomo nie wyklucza, że to może ulec zmianie. Wszystko będzie zależało od postawy mieszkańców stanu Nowy Jork.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Czytaj też: Koronawirus. Nowe dane z USA. Pandemia zwalnia?

Koronawirus. USA. Nowy Jork gotowy do bycia "laboratorium"

Gubernator mówił też o "nowej normalności", która czeka Amerykanów po zakończeniu epidemii. Jego zdaniem, życie po epidemii ulegnie zmianie. "Tam, dokąd zmierzamy, to nie jest ponowne otwarcie. Nie zamierzamy wznowić tego, co już było. Zmierzamy do innego miejsca" - podkreślał Andrew Cuomo.

d1s27sv

Polityk zapowiedział też, że Nowy Jork jest gotowy na stanie się laboratorium doświadczalnym, w którym można by testować szczepionkę na koronawirusa. "Jesteśmy gotowi na wszystko, co możemy zrobić, aby współpracować z rządem federalnym w celu szybszego wyprodukowania szczepionki" - zaznaczył Cuomo.

Czytaj również: Koronawirus. USA. 1,5 tys. zgonów w ciągu doby. "Przerażająca faza minęła"

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcie, nagrania oraz informacje!

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d1s27sv

Podziel się opinią

Share

d1s27sv

d1s27sv
Więcej tematów