Trwa ładowanie...
koronawirus

Koronawirus. Nowe dane z USA. Pandemia zwalnia?

Koronawirus. O 1514 zwiększyła się podczas ostatniej doby łączna liczba zmarłych z powodu COVID-19 w Stanach Zjednoczonych - wynika z najnowszych danych podanych przez Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Baltimore.

Share
Koronawirus. Nowe dane z USA. Pandemia zwalnia?
Źródło: PAP
ddnsap6

Najnowszy raport Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, mówiący o nieco ponad 1,5 tys. ofiar śmiertelnych koronawirusa SARS-CoV-2, obejmuje dane, które napłynęły przez dobę do godz. 2:30 czasu polskiego. Jak zauważa Fox News, w bilansie z poprzedniej doby w USA odnotowano 1920 zgonów.

Podobnie wyglądały raporty z soboty i trzech dni wcześniej, kiedy liczba zgonów każdego dnia przekraczała 1,9 tys. osób. Ponurym rekordem zapisał się ostatni piątek, kiedy zmarło 2108 osób. Łączna liczba zmarłych w Stanach Zjednoczonych to obecnie ponad 21 tysięcy, a zakażonych 535 tysięcy.

Tymczasem w stanie Nowy Jork w ciągu ostatniej doby przybyło 758 ofiar śmiertelnych koronawirusa. - Spadło tempo w jakim rozprzestrzenia się pandemia - powiedział w niedzielę, podczas codziennej konferencji prasowej gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo.

Zobacz też: Jak Kościół radzi sobie z brakiem datków? Ksiądz przytacza pewien przykład

Śledź na żywo: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-i-na-swiecie-najnowsze-informacje-relacja-6499343437039745a" target="_blank">Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje - relacja</a>

W całym stanie Nowy Jork od wybuchu pandemii zmarło łącznie 9385 osób. Liczba ofiar śmiertelnych w ciągu minionego tygodnia zawsze przekraczała 700 dziennie - wyjaśnia PAP w serwisie poświęconym SARS-Cov-2.

ddnsap6

Cuomo zwrócił uwagę, że pewne wskaźniki dowodzą spowolnienia tempa z jakim się rozprzestrzenia się epidemia. Liczba osób przyjmowanych do szpitali wciąż spada.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Tarcia o pieniądze w USA

W Wielkanoc gubernator ponownie skrytykował władze federalne za niesprawiedliwy rozdział funduszy dla poszczególnych stanów. Jego zdaniem mniej dotknięte kryzysem stany otrzymały proporcjonalnie większą pomoc w ramach pakietu stymulacyjnego aniżeli np. stanowiący epicentrum COVID-19 Nowy Jork.

- Nikt nie chce wybierać między strategią zdrowia publicznego a strategią ekonomiczną, a jako gubernator tego stanu nie zamierzam przedkładać jednej ponad drugą. Potrzebujemy bezpiecznej strategii zdrowia publicznego, to znaczy zgodnej ze strategią ekonomiczną - stwierdził Cuomo.

Prognozy, na które powołuje się m.in. Biały Dom, szacują iż z powodu koronawirusa umrze w USA ok. 60 tys. osób. Władze USA apelują, by wciąż przestrzegać rządowych wytycznych mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2. Jednocześnie władze zapowiadają, że od maja stopniowo otwierana będzie amerykańska gospodarka.

ddnsap6

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

ddnsap6

Podziel się opinią

Share
ddnsap6
ddnsap6
Więcej tematów