Trwa ładowanie...
d4hihyc

Koronawirus. Proboszcz odpowie za naruszenie obostrzeń

Czy proboszcz może ponieść karę za naruszenie restrykcji sanitarnych? Duchowny parafii na Podkarpaciu dopuścił do udziału we mszy świętej zbyt wielu wiernych. Stanie przed sądem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Kościół w dobie pandemii
Koronawirus. Kościół w dobie pandemii (Archidiecezja Wrocławska)
d4hihyc

Proboszcz jednej z parafii ks. Franciszek P. został oskarżony o naruszenie obostrzeń w związku z koronawirusem. W kościele na mszy świętej w maju jednocześnie przebywało więcej osób, niż wówczas dopuszczały przepisy dotyczące epidemii. Już w poniedziałek przed Sądem Rejonowym w Leżajsku (Podkarpackie) ma się rozpocząć proces księdza.

Przy okazji przypomniano, że zgodnie z prawem kościelnym kapłan, zwłaszcza sprawujący nabożeństwo, nie może nikogo wyrzucić z kościoła, zwłaszcza z powodu przepisów porządkowych narzuconych przez państwo.

Koronawirus w Polsce. Kolejki przed punktami pobrań. "Jesteśmy na granicy"

Z wnioskiem o ukaranie duchownego wystąpiła do sądu policja. Duchownemu zarzuca się wykroczenie z art. 54 Kodeksu wykroczeń dot. naruszenia przepisów dot. zachowywania się w miejscach publicznych.

d4hihyc

Koronawirus. Nowy raport MZ

"Mamy 8536 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (1342), śląskiego (974), małopolskiego (934), wielkopolskiego (724), podkarpackiego (721), łódzkiego (584), lubelskiego (580), kujawsko-pomorskiego (523), pomorskiego (427), dolnośląskiego (369), zachodniopomorskiego (317), opolskiego (312), świętokrzyskiego (211), warmińsko-mazurskiego (210), lubuskiego (169) i podlaskiego (139)" - podało w niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia.

Poinformowało też, że powodu COVID-19 zmarło 5 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 44 osoby.

Czytaj też:Koronawirus w Polsce. Ekspert: "Tego nie da się zatrzymać"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4hihyc

Podziel się opinią

Share
d4hihyc
d4hihyc
Więcej tematów