Trwa ładowanie...
d4bm2vw

Koronawirus. Premier Mateusz Morawiecki na kwarantannie

Koronawirus. Premier Mateusz Morawiecki na kwarantannie. O samoizolacji szef rządu poinformował w mediach społecznościowych. Jak nieoficjalnie dowiedziała się Wirtualna Polska, premier miał kontakt z zakażonym oficerem SOP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Premier Mateusz Morawiecki na kwarantannie
Koronawirus. Premier Mateusz Morawiecki na kwarantannie (PAP, Fot: PAP/Mateusz Marek, Mateusz Marek)
d4bm2vw

Koronawirus kolejny raz uderzył w polski rząd. Premier Mateusz Morawiecki jest na kwarantannie, o czym poinformował w swoich mediach społecznościowych.

Koronawirus. Mateusz Morawiecki na kwarantannie

"W związku z kontaktem z osobą zarażoną COVID-19, zgodnie z wszelkimi procedurami udaję się na kwarantannę" - przekazał na Facebooku szef polskiego rządu.

d4bm2vw

Premier dodał, że pomimo jego kwarantanny rząd pracuje normalnie. "Jestem w stałym kontakcie ze współpracownikami i wszystkimi służbami" - zapewnił Mateusz Morawiecki i dodał, że najbliższe spotkanie Rady Ministrów odbędzie się w formule zdalnej.

Koronawirus w Polsce. Poseł PO przytacza żart z internetu

Koronawirus. Nieoficjalnie: Premier miał kontakt z zakażonym oficerem SOP

Polityk zwrócił się także do wszystkich obywateli z prośbą o zachowanie zaleceń rządu i zasad bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa w Polsce.

d4bm2vw

"Uważajmy na siebie i bądźmy odpowiedzialni. Wszystkim życzę zdrowia" - apelował Mateusz Morawiecki. Premier prosił też, by stosować się do obowiązku noszenia maseczek ochronnych.

Jak nieoficjalnie dowiedziała się Wirtualna Polska, premier Mateusz Morawiecki miał kontakt z zakażonym oficerem SOP. Wszystkie osoby, które miały kontakt z funkcjonariuszem, zostały odesłane na kwarantannę.

Koronawirus. Mueller: Spotkanie z opozycją nie jest zagrożone

- Faktycznie jedna osoba, z którą kontakt miał premier, miała pozytywny test na obecność koronawirusa. Aktualnie premier przebywa w miejscu, gdzie może normalnie pracować - mówił na antenie TVN24 Piotr Mueller, rzecznik rządu.

d4bm2vw

Jak dodał, zakażona koronawirusem osoba, z którą Mateusz Morawiecki miał kontakt, to nie polityk. - Tyle mogę powiedzieć. My byliśmy przygotowani na taką sytuację. Dzisiejsze spotkanie premiera z opozycją nie jest zagroożone - zapewnił Mueller.

- Na ten moment premier Morawiecki nie ma informacji, by był zakażony. Osoby, z którymi miał kontakt, zostały poinformowane. Nie mam informacji, by premier miał wykonany test - dodał Piotr Mueller.

Koronawirus. Premier Mateusz Morawiecki na kwarantannie. Wirus już raz uderzył w rząd

W sieci pojawiły się już pierwsze komentarze dotyczące kwarantanny premiera. Jak przypomina dziennikarka Dominika Długosz, premier kontakt z osobą zakażoną miał w piątek.

d4bm2vw

Właśnie wtedy odbyła się Rada Ministrów, na której przebywał też Michał Dworczyk, który został wcześniej zwolniony z odbywania kwarantanny, po spotkaniu z zakażonym koronawirusem posłem Przemysławem Czarnkiem.

Tego dnia odbył się także kongres Polska Wielki Projekt, gdzie premier Mateusz Morawiecki pojawił się bez maseczki.

Koronawirus. Premier Mateusz Morawiecki na kwarantannie. Dziś 5 tys. zakażeń

Koronawirus od kilkunastu dni rośnie w siłę. Każdego dnia Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych kilku tysiącach zakażonych.

Tylko we wtorek odnotowano 5068 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Łącznie od początku pandemii zachorowało 135 tys.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4bm2vw

Podziel się opinią

Share
d4bm2vw
d4bm2vw
Więcej tematów