Trwa ładowanie...
d34raro

Koronawirus. Podkarpacie w czołówce województw z dziennym przyrostem zakażeń

Sanepid na Podkarpaciu poinformował o najnowszej sytuacji epidemiologicznej w związku z COVID-19 w regionie. Województwo jest na piątym miejscu dobowych zakażeń koronawirusem w Polsce. W poniedziałek przybyło 41 nowych zakażeń. Zmarły również 4 osoby.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Podkarpacie. Nowe przypadki w województwie. Są ofiary
Koronawirus. Podkarpacie. Nowe przypadki w województwie. Są ofiary (PAP, Fot: Darek Delmanowicz)
d34raro

Podkarpacki Państwowy Wojewódzkie Inspektor Sanitarny poinformował w poniedziałek o 41 nowych i potwierdzonych przypadkach koronawirusa w regionie. To piąty najwyższy wynik dnia. Najwięcej zakażonych pochodzi z Rzeszowa - 8 osób. Po 6 zakażeń odnotowano w powiecie przeworskim i dębickim. 4 infekcje miały w miejsce w pow. leżajskim, a 3 w strzyżowskim.

Koronawirus. Podkarpacie. Nowe przypadki w województwie. Są ofiary

Dwa przypadki SARS-CoV-2 potwierdzono w powiatach: jarosławskim, jasielskim, rzeszowskim i w Przemyślu. Po jednym w pow.: leskim, łańcuckim, niżańskim, przemyskim, ropczycko-sędziszowskim i stalowowolski. Łącznie, od początku pandemii w Polsce na Podkarpaciu potwierdzono już 2 959 przypadków. 2 279 osób pokonało koronawirusa i wróciło do zdrowia, z czego 37 osób w ciągu ostatnich 24 godz. Hospitalizowanych jest 148 pacjentów.

d34raro

Przeczytaj: Wesela ogniskiem koronawirusa. Na Podkarpaciu kilkudziesięciu zakażonych

Podkarpacki sanepid poinformował również o śmierci 4 osób z Centrum Medycznego Szpitala w Łańcucie. Ofiary, które zmarły w dniach 12-14 września to mieszkanka powiatu strzyżowskiego, dwie mieszkanki powiatu dębickiego oraz mężczyzna z powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Pacjent miał wynik dodatni, jednak bezpośrednią przyczyną jego zgonu nie był COVID-19.

Koronawirus. Podkarpacie. Ponad 3 tys. osób na kwarantannie

W raporcie sprostowano też, że pacjent z pow. ropczycko-sędziszowskiego z poprzedniego komunikatu zmarł w ZOZ Szpitalu w Dębicy. Od momentu wybuchu pandemii na Podkarpaciu zmarły 103 osoby. Na terenie województwa przebadano ogółem 78 438 osób. Pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 17 osób, a 3 255 poddanych jest kwarantannie. W izolacji przebywa 429 osób.

d34raro

Podział Mazowsza "na rympał"? Zgorzelski: Traktują mieszkańców jak bydło

Źródło: wsse.rzeszow.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d34raro

Podziel się opinią

Share
d34raro
d34raro
Więcej tematów