Trwa ładowanie...
d4ezoig

Koronawirus. Pandemia może wywołać epidemie odry

Koronawirus jest groźny sam w sobie. Jednak naukowcy zwracają uwagę jeszcze na inne niebezpieczeństwo. Obecna pandemia może wywołać w przyszłym roku groźne epidemie odry.
Share
Pandemia koronawirusa prowadzi do rozprzestrzeniania się innych chorób
Pandemia koronawirusa prowadzi do rozprzestrzeniania się innych choróbŹródło: pap
d4ezoig

Jak ostrzegają naukowcy na łamach “The Lancet”, obecna pandemia ma wpływ na kontrolę chorób, z jej powodu wstrzymywano kampanie szczepień. W efekcie w 2021 roku może dojść do groźnych epidemii odry, będących konsekwencją pandemii COVID-19.

Prof. Kim Mulholland z Murdoch Children's Research Institute, który jest głównym autorem publikacji oraz przewodniczącym grupy roboczej ds. szczepionek przeciwko odrze i różyczce SAGE Światowej Organizacji Zdrowia WHO, podkreślił, że w tym roku wiele dzieci nie zaszczepiło się przeciw odrze, co doprowadzi do epidemii.

Dodał, że liczba takich niezaszczepionych na odrę dzieci jeszcze wzrośnie. Szacuje się, że do końca października 94 mln dzieci nie podano zaplanowanych dawek szczepionki przeciwko odrze.

d4ezoig

Dodatkowo niepokojące jest to, że odra jest chorobą wysoce zakaźną, bardziej niż COVID-19. W 2019 roku jeszcze przed pandemią koronawirusa doszło do nawrotu odry na świecie. Sytuacja ta nie została opanowana, a teraz jeszcze trudniej powstrzymać tę groźną dla wielu chorobę.

  WP
Źródło: WP

Lockdown w Polsce na święta? Leszek Miller nie ma złudzeń

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ezoig

Podziel się opinią

Share
d4ezoig
d4ezoig
Więcej tematów