Trwa ładowanie...

Koronawirus. Pacjent zero twierdzi, że wróciła gorączka. Szpital zabrał głos

Mieczysław O., "pacjent zero", który przebywa w szpitalu w Zielonej Góry, miał powiedzieć, że wróciła mu gorączka. W rozmowie z WP rzeczniczka placówki medycznej zaprzeczyła tym informacjom. Zapewniła, że mężczyzna nie ma podwyższonej temperatury i jego stan jest dobry.

Share
Koronawirus. Pacjent zero twierdzi, że wróciła gorączka. Szpital zabrał głos
Źródło: East News, fot: MARIUSZ KAPALA / GazetA LUBUSKA/Polska Press
d3qpcs9

Wciąż pojawiają się nowe, niepokojące doniesienia o nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Jak czuje się pacjent zero?

Mieczysław O., mieszkaniec Cybinki, który od poniedziałku 2 marca przebywa na oddziale zakaźnym szpitala w Zielonej Górze, liczył, że wkrótce opuści izolatkę. Plany pokrzyżować miała gorączka.

- Powróciła. Mam znowu 39,3 stopnia - cytuje pacjenta "Super Express". Mieczysław O. miał stwierdzić, że dostaje mnóstwo leków, a lekarze robią, co mogą, by zbić temperaturę. Skontaktowaliśmy się ze szpitalem. Rzeczniczka przekazała nam, że pacjent jest w dobrym stanie i nie ma gorączki.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. "Zarządzenie marszałek Elżbiety Witek powodem do niepokoju"

- Albo się przeżyje, abo się nie przeżyje. Raz jest lepiej, raz jest gorzej. Dostaję takie leki, jakie mam dolegliwości. Na ból głowy, na ciśnienie, na kaszel… Do tego dochodzą kroplówki - mówił.

d3qpcs9

Pacjent od trzech miesięcy jest na emeryturze. Co zrobi, kiedy wyjdzie ze szpitala? Zastanawia się nad sprzedażą majątku i wyjazdem z kraju - być może do rodziny w Niemczech.

Koronawirus w Polsce. Bilans rośnie

W niedzielę wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o trzech nowych pacjentach zarażonych koronawirusem w Polsce. "Potwierdzone wyniki dotyczą kobiety z województwa śląskiego i mężczyzn z dolnośląskiego oraz mazowieckiego, którzy przebywają w szpitalach w Raciborzu, Wrocławiu i Warszawie" - podał resort.

Łącznie w kraju mamy już 11 osób zarażonych chińskim koronawirusem. Wcześniej, w niedzielę rano resort zdrowia informował o dwóch przypadkach: kobiecie w Warszawie i mężczyźnie w Raciborzu.

d3qpcs9

Niepokojące informacje docierają z Włoch. Tam w ciągu doby odnotowano 113 zgonów.

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Źródło "Super Express"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3qpcs9

Podziel się opinią

Share
d3qpcs9
d3qpcs9
Więcej tematów