Trwa ładowanie...
d4dfpje

Koronawirus na Śląsku. Nowe fakty ws. pacjenta z Raciborza

O dwóch nowych przypadkach zarażenia koronawrusem poinformowało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. Oprócz kobiety z woj. mazowieckiego obecność koronawirusa stwierdzono też u mężczyzny z Raciborza w woj. śląskim. Mężczyzna do Polski przyjechał tydzień temu autokarem. Wcześniej przebywał we Włoszech.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus na Śląsku. Nowe fakty ws. pacjenta z Raciborza
Koronawirus na Śląsku. Nowe fakty ws. pacjenta z Raciborza (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
d4dfpje

W autokarze, którym podróżował mężczyzna, jechało 36 osób.

Koronawirus na Śląsku. Pacjent z Raciborza wracał autokarem

- To 33 pasażerów i trzech członków załogi: dwóch kierowców i pilot - mówił na konferencji prasowej wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

d4dfpje

Jak dodał, wszystkie osoby, które miały kontakt z zarażonym mieszkańcem Raciborza, zostały już zlokalizowane i poddane domowej kwarantannie.

Czytaj też: Koronawirus w Polsce. Resort zdrowia o zapasach testów. Robimy 100, a można tysiące

Premier lata po Europie. Szef KPRM: Na pokładzie samolotu nie ma lekarza

Koronawirus na Śląsku. Sprawna akcja służb

Wojewoda podkreślił, że kluczowa była tu błyskawiczna reakcja ze strony służb. - Inspekcja sanitarna, wszystkie służby sprawnie i szybko dotarły do tych osób, gwarantując znacznie większe bezpieczeństwo i nierozprzestrzenianie się tego wirusa - tłumaczył Jarosław Wieczorek.

d4dfpje

Oprócz niego, na konferencji pojawiła się też szefowa śląskiego sanepidu. - Autokarem podróżowali nie tylko mieszkańcy woj. śląskiego, ale również Warszawy, woj. lubuskiego, opolskiego i dolnośląskiego - wyliczyła lek. med. Urszula Mendera-Bożek, Śląska Państwowa Wojewódzka Inspektor Sanitarna.

Jak dodała, na ten moment u żadnej z osób podróżujących z zakażonym mieszkańcem woj. śląskiego nie stwierdzono obecności koronawirusa.

Czytaj również: Koronawirus w Polsce. Sanepid poszukuje pasażerów autobusu z Niemiec. "Dmuchanie na zimne"

Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki

Łącznie w Polsce mamy już osiem osób zarażonych koronawirusem z Chin. Jak przekazuje Ministerstwo Zdrowia, stan wszystkich pacjentów jest "względnie dobry".

Na świecie koronawirusem zaraziło się już około 108 tysięcy osób. Śmierć w wyniku powikłań poniosło 3658 zarażonych. Rozprzestrzenianie się koronawirusa można śledzić za pomocą specjalnej mapy, którą znajdziecie TUTAJ.

d4dfpje

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d4dfpje

Podziel się opinią

Share

d4dfpje

d4dfpje
Więcej tematów