Trwa ładowanie...
d4hh3mx

Koronawirus w Polsce. Sanepid poszukuje pasażerów autobusu z Niemiec. "Dmuchanie na zimne"

Sanepid poszukuje dwóch pasażerów autobusu rejsowego firmy Sindbad, którym 29 lutego z Niemiec jechał pacjent "zero" z Cybinki. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu wystosował komunikat w tej sprawie.
Share
Koronawirus w Polsce. Sanepid poszukuje dwóch pasażerów autobusu z Niemiec. "Dmuchanie na zimne"
Koronawirus w Polsce. Sanepid poszukuje dwóch pasażerów autobusu z Niemiec. "Dmuchanie na zimne"Źródło: WP.PL, Fot: Mateusz Madejski
d4hh3mx

"Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu prosi o pilny kontakt telefoniczny na Numer 666 191 783 wszystkie osoby, które w dniu 29.02.2020 powróciły z terenu Niemiec i Luksemburga do Elbląga, jadąc przez teren Polski autobusem firmy Sindbad (Opole) - planowa godzina przyjazdu do Elbląga: 14:00 w dniu 29.02.2020 r." - głosi niedzielny komunikat elbląskiego sanepidu.

Służby apelują, aby pasażerowie tego autobusu skontaktowali się z inspektorami jak najszybciej.

Wcześniej władze informowały, że udało się ustalić już wszystkie osoby jadące z Niemiec z 66-latkiem z Cybinki, który był pierwszym pacjentem z potwierdzonym koronawirusem. Skąd więc apel z Elbląga?

d4hh3mx

- Można powiedzieć, że jest to "dmuchanie na zimne". Szukamy osób, które tego dnia przesiadały się w Słubicach i teoretycznie mogły mieć kontakt z koronawirusem. Otrzymaliśmy listy pasażerów od przewoźnika, ale wciąż nie udało nam się ze wszystkimi skontaktować - wyjaśnia w rozmowie z Wirtualną Polską Marek Jarosz, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu.

Koronawirus w Polsce. Poszukiwane dwie osoby

- Teraz poszukujemy jeszcze dwóch osób, o których wiemy, że jechały autokarem firmy Sindbad, a nie zostawiły do siebie numerów telefonicznych - zaznaczył.

Jarosz przekazał również, że jedna z takich osób zgłosiła się sama wcześniej. To kobieta, która czuje się dobrze i pozostaje pod nadzorem sanitarnym. Wyjaśnił też, że nie chodzi o 43-latkę hospitalizowaną w szpitalu w Ostródzie.

d4hh3mx

Zobacz też: Tajne sondaże budzą emocje. Paweł Mucha: liczy się ostateczne rozstrzygnięcie

Koronawirus w Polsce. 8 potwierdzonych przypadków

Tymczasem w niedzielę ok. południa resort zdrowia poinformował o dwóch nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. "Wyniki dotyczą kobiety z województwa mazowieckiego i mężczyzny z śląskiego" - poinformowano.

d4hh3mx

"Pacjenci to osoby w sile wieku. Oboje są w stanie dobrym" - napisali przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia. "Służby sanitarno-epidemiologiczne docierają do wszystkich, którzy mogli mieć kontakt z zarażonymi. Część osób już trafiła na kwarantannę" - dodał resort zdrowia.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d4hh3mx

Podziel się opinią

Share
d4hh3mx
d4hh3mx
Więcej tematów