Trwa ładowanie...
d2qld58

Statek Costa Fortuna z zakazem wpłynięcia. Na pokładzie ok. 100 Polaków. Nowe informacje

Nowe informacje ws. statku Costa Fortuna, który nie został wpuszczony do Tajlandii i Malezji. Na pokładzie znajduje się około 100 Polaków. Obecnie wycieczkowiec kieruje się w stronę Singapuru. Czy pasażerowie wyjdą w końcu na ląd? Wirtualna Polska dotarła do nowych informacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Costa Fortuna płynie do Singapuru. Na pokładzie około 100 Polaków
Costa Fortuna płynie do Singapuru. Na pokładzie około 100 Polaków (East News)
d2qld58

Wycieczkowiec Costa Fortuna nie został wpuszczony do portów w Tajlandii oraz Malezji. Powodem miała być obecność włoskich turystów, którzy mają zakaz wjazdu do tych krajów. Na pokładzie statku znajduje się również blisko stu Polaków. Większość z nich wykupiło wycieczki z biura podróży "Polviet Travel", które organizuje atrakcje i zwiedzanie m.in. w Singapurze oraz Malezji.

Wirtualna Polska skontaktowała z Maciejem Ryczko z biura podróży "Polviet Travel", by dowiedzieć się, jakie będą dalsze losy pasażerów Costa Fortuna. Pytaliśmy również o to, co teraz dzieje się z polskimi turystami.

- Obecnie statek zmierza do Singapuru. Nie mam informacji, by działo się cokolwiek złego. Kontaktowałem się z uczestnikami i usłyszałem, że atmosfera na pokładzie jest dobra. Klienci naszego biura podróży mogą skorzystać z oferty Costa Fortuny: do ich dyspozycji są baseny, bary, restauracje, animacje - wymienia Ryczko. I dodaje, że nie ma informacji, by na wycieczkowcu wprowadzono dodatkowe środki bezpieczeństwa.

d2qld58

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Costa Fortuna w drodze do Singapuru. Kiedy pasażerowie wyjdą na ląd?

Jak nieoficjalnie ustaliła Wirtualna Polska, statek miał przybyć do portu w Singapurze w poniedziałek. Tego samego dnia turyści mieli opuścić pokład. - Tak się miało pierwotnie stać, jednak sytuacja dynamicznie się zmienia. Władze Singapuru wprowadziły ograniczenia wjazdu m.in. dla turystów z północnych Włoch. Dlatego na pewno polscy podróżni nie opuszczą jutro tego statku. Mają zejść na ląd dopiero 10 marca, we wtorek, zgodnie z programem rejsu - tłumaczy właściciel biura podróży "Polviet Travel".

d2qld58

Taką informację mieli otrzymać pasażerowie wycieczkowca. Z kolei w niedzielę Ministerstwo Spraw Zagranicznych w rozmowie z PAP podaje, że "statek dzisiaj powinien przybyć do Singapuru".

Maciej Ryczko dodaje, że we wtorek, gdy turyści opuszczą pokład Costa Fortuny, mają następnie trafić na lotnisko w Singapurze. - Będę tam czekać na grupę Polaków, by z nimi się spotkać i porozmawiać - podkreśla Ryczko. Właściciel biura podróży jest również w stałym kontakcie z ambasadą RP w Singapurze.

Ryczko przyznaje także, że jest zaskoczony tym, jak koronawirus uderzył w branżę turystyczną. - Nie spodziewaliśmy się, że te wszystkie obostrzenia i środki bezpieczeństwa osiągną aż taka skalę. Zdarza się to po raz pierwszy. Turystyka bardzo się zmieniła się przez ostatnie trzy miesiące - podkreśla w rozmowie z WP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2qld58

Podziel się opinią

Share
d2qld58
d2qld58
Więcej tematów