Trwa ładowanie...

Koronawirus na świecie. Spada liczba zakażeń w Hiszpanii. We Włoszech nadal rośnie

Koronawirus na świecie. Hiszpańskie ministerstwo zdrowia poinformowało w sobotę, że w ciągu ostatniej doby z powodu zakażenia koronawirusem zmarło 378 osób. Od początku epidemii odnotowano tam 22 524 zgony. We Włoszech nadal rośnie liczba nowych zakażeń. Ogniskiem epidemii są Stany Zjednoczone.

Share
Koronawirus na świecie. Spada liczba zakażeń w Hiszpanii. We Włoszech nadal rośnie
Źródło: PAP, Fot: PAP/EPA/JAGADEESH NV
d1h437o

Liczba zakażonych koronawirusem na świecie to 2,83 mln osób. Do tej pory zmarło ponad 197 tys. osób, a wyzdrowiało 807 tys ludzi. Światowa Organizacja Zdrowia podała, że obecnie zakażonych przybywa w tempie 3-4 procent dziennie. Jeszcze na początku kwietnia przyrost sięgał 8-9 procent.

Koronawirus na świecie. Spada liczba zakażeń w Hiszpanii

Hiszpańskie ministerstwo zdrowia poinformowało w sobotę, że w ciągu ostatnich 24 godzin z powodu zakażenia koronawirusem zmarło 378 osób. A liczba osób zakażonych koronawirusem zwiększyła się o 3 995. Oznacza to, że liczba nowych zakażeń zaczęła spadać. Bo dzień wcześniej służby sanitarne odnotowały aż 6 740 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

d1h437o

Teraz w sumie zakażonych koronawirusem w Hiszpanii jest 223 759 osób. Od początku epidemii w Hiszpanii wyzdrowiało 95 708 osób. A w ciągu ostatniej doby - 3 353 osoby.

Ministerstwo zdrowia w Hiszpanii wprowadziło w sobotę nowe zasady przestrzegania kwarantanny. Od niedzieli dzieci do 14 roku życia będą mogły wyjść domu pod opieką jednej osoby dorosłej. Hiszpanie będą mogli wyjść na spacer nie oddalając się od domu na odległość większą niż 1 km i na dłużej niż godzinę. Dalsze restrykcje hiszpański rząd planuje znosić stopniowo pod koniec maja.

Zmniejsza się liczba osób hospitalizowanych we Francji

Resort zdrowia we Francji odnotował w piątek kolejne 389 zgony z powodu zakażenia koronawirusem. Łączna liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 we Francji to 22 212. Osób zakażonych koronawirusem - według danych WHO - jest tam teraz 121 338 osób. Jak przekazał w piątek dyrektor generalny w ministerstwie zdrowia Jerome Salomon, liczba osób hospitalizowanych zmniejszyła się o 561 osób do 28 658.

Liczba zakażeń we Włoszech cały czas rośnie

We Włoszech liczba osób zakażonych koronawirusem rośnie. W czwartek przybyło ich 2 646, a w piątek 3 021. Do tej pory w całym kraju odnotowano 25 969 zgony z powodu zakażenia koronawirusem. Liczba osób zakażonych we Włoszech to 192 994 osoby.

d1h437o

Stany Zjednoczone ogniskiem epidemii

W Stanach Zjednoczonych liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła w piątek 50 tys. Zachorowało tam ponad 900 tys. osób. Podczas czwartkowego briefingu Donald Trump sugerował wstrzykiwanie środków dezynfekujących do płuc, jak również naświetlanie ich promieniowaniem UV. Potem producenci środków czystości ostrzegali, by nie spożywać ich produktów.

Zobacz też: Susza w Polsce. Czy może nam zabraknąć żywności?

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1h437o

Podziel się opinią

Share
d1h437o
d1h437o
Więcej tematów