Trwa ładowanie...
koronawirus

Koronawirus na świecie. Ponad 100 tysięcy przypadków zakażeń we Włoszech. Jest jednak nadzieja

We Włoszech łączna liczba przypadków zakażenia koronawirusem przekroczyła 100 tysięcy - przekazała Agencja Ochrony Ludności w poniedziałek. Do najnowszych statystyk zaliczono także osoby, które wyzdrowiały. Z Italii napływają także coraz bardziej optymistyczne wiadomości.

Share
Koronawirus na świecie. Ponad 100 tysięcy przypadków zakażeń we Włoszech. Jest jednak nadzieja
Źródło: PAP, Fot: PAP/EPA/Andrea Fasani
dw8371b

Jak wyliczają władze liczba nowych przypadków COVID stopniowo spada od pięciu dni. W rozmowie z Canale 5 działaniami lokalnych władz chwalił się Giulio Gallera. "W Lombardii zauważamy stopniowy spadek liczby zakażonych, ale przede wszystkim presji na pogotowie i wezwań karetek" - przyznał szef wydziału do spraw polityki socjalnej we władzach regionalnych.

W całym kraju w poniedziałek odnotowano 1648 nowych przypadków - procentowy wzrost wyliczono na nieco ponad 2 proc. - czyni to najniższy wynik od początku wybuchu epidemii w Italii. Liczba zgonów nieznacznie wzrosła - do w sumie 11 591 przypadków. W ciągu ostatniej doby aż 1590 osób wyleczyło się z koronawirusa - oznacza to największy dzienny przyrost od początku kryzysu.

Koronawirus na świecie. Mapa zagrożenia

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach. W Polsce w związku z pandemią obowiązuje stan epidemii.

dw8371b

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

dw8371b

Podziel się opinią

Share
dw8371b
dw8371b
Więcej tematów