Trwa ładowanie...

Koronawirus na świecie. Liczba zakażonych przekroczyła 4 mln

Liczba osób zakażonych koronawirusem na świecie przekroczyła w sobotę 4 mln osób. Najwięcej zachorowań odnotowały Stany Zjednoczone, Hiszpania, i Włochy. Wielka Brytania to kraj z największą liczbą ofiar śmiertelnych Covid-19.

Share
Koronawirus na świecie. Liczba zakażonych przekroczyła 4 mln
Źródło: NurPhoto via Getty Images
d2lyquo

Liczba zakażeń wirusem Covid-19 rośnie na całym świecie. Jak podaje serwis wordlometers.info teraz osób zakażonych koronawirusem na świecie jest ponad 4 mln osób. Taka liczba zakażeń została odnotowana od początku pandemii, czyli grudnia zeszłego roku. Jeszcze na początku kwietnia zakażonych koronawirusem było 2,8 mln osób.

Koronawirus na świecie. Najwięcej zachorowań w Europie i USA

Z powodu zakażenia koronawirusem do tej pory zmarło ponad 270 tys. osób na całym świecie. Liczba zgonów z powodu koronawriusa również cały czas rośnie - na początku kwietnia było to 200 tys. ludzi.

Najwięcej zakażeń jest w Europie - ponad 1,5 mln osób, a także w USA - 1,3 mln osób. Ale koronawirus zaczyna atakować Amerykę Łacińską, która nadal jest przed szczytowym momentem epidemii. Do tej porty odnotowano tam 250 tys. zakażeń.

d2lyquo

Za Stanami Zjednoczonymi najwięcej chorych jest w Hiszpanii, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech.

Ponad 260 tys. zakażeń w Hiszpanii

Przypadków zakażeń koronawirusem w Hiszpanii jest już ponad 260 tys. Z powodu Covid-16 zmarło 26 tys. osób, a wyzdrowiało 168 tys. Hiszpański rząd chce uchwalić ustawę o dochodzie gwarantowanym, który miałby objąć 1 mln najuboższych gospodarstw domowych. Koszt dla budżetu to 3,5 mld euro.

We Włoszech osób zakażonych koronawirusem jest teraz ponad 220 tys. Tuż za Włochami znajduje się Wielka Brytania - tam liczba zakażonych koronawirusem wynosi 212 tys. We Francji chorych na Covid-19 jest ponad 176 tys. osób.

Koronawirus najszybciej rozprzestrzenia się w Rosji. Tam w ciągu niecałego tygodnia na Covid-19 zachorowało 10 tys. osób. Rosja jest czwartym krajem w Europie z największą liczbą zakażeń koronawirusem.

d2lyquo

Wielka Brytania z największą liczbą zgonów

Ponad 30 tys. osób z powodu koronawirusa zmarło w Wielkiej Brytanii. To kraj z największą liczbą zgonów spowodowanych przez Covid-19 w Europie. Około 10 tys. ofiar koronawirusa w Wielkiej Brytanii przybyło w miesiąc. Jeszcze pod koniec kwietnia liczba zgonów wynosiła 20 tys..

W USA zarejestrowano dotąd 78 tys. przypadków śmiertelnych z powodu koronawirusa, a w Europie - ponad 125 tys.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ostrzega, że pandemia rozprzestrzenia się też w Afryce. Do tej pory wyleczono 627 tys. Europejczyków.

Mapę zakażeń w Polsce i na świecie możesz sprawdzić tutaj.

Zobacz też: Minister o proteście przedsiębiorców

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2lyquo

Podziel się opinią

Share
d2lyquo
d2lyquo
Więcej tematów