Trwa ładowanie...
d3ngts8

Wielka Brytania. Liczba zmarłych z powodu koronawirusa przekroczyła 20 tys.

Brytyjskie ministerstwo zdrowia poinformowało, że w ciągu ostatniej doby liczba ofiar zmarłych z powodu koronawirusa przekroczyła 800 osób. Oznacza to, że w Wielkiej Brytanii odnotowano ponad 20 tys. przypadków zgonów z powodu koronawirusa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Liczba zmarłych z powodu koronawirusa w Wielkiej Brytanii przekroczyła 20 tys. osób.
Liczba zmarłych z powodu koronawirusa w Wielkiej Brytanii przekroczyła 20 tys. osób. (Anadolu Agency via Getty Images, Fot: Anadolu Agency)
d3ngts8

Do tej pory w Wielkiej Brytanii odnotowano 20 319 zgonów z powodu koronawirusa. Ale liczba zmarłych z powodu koronawirusa, o której poinformowało w sobotę brytyjskie ministerstwo zdrowia, dotyczy tylko tych osób, które zmarły w szpitalach. Dlatego ofiar Covid-19 prawdopodobnie jest więcej.

Wielka Brytania. Ponad 640 tys. testów od początku epidemii

Pierwszy zgon z powodu koronawirusa Wielka Brytania odnotowała 5 marca. Niecały miesiąc później, bo 12 kwietnia liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 10 tys. Jak podaje brytyjskie ministerstwo zdrowia od początku epidemii koronawirusa aż do soboty w kraju zostały przeprowadzone 640 792 testy. Zbadanych zostało 517 836 osób. A 148, 377 z nich otrzymało wyniki pozytywne. Tylko w piątek w Wielkiej Brytanii wykonano 28 760 testów na obecność koronawirusa.

d3ngts8

Liczba nowych zakażeń obejmuje okres od piątku od godz. 9 rano do soboty godz. 9 rano.

Piąty kraj na świecie z ponad 20 tys. ofiarami koronawirusa

Ponad 20 tys. osób z powodu koronawirusa zmarło w czterech innych krajach: we Włoszech, Hiszpanii, Francji i Stanach Zjednoczonych.

Zobacz też: Skąd pieniądze na tarczę antykryzysową?

Czytaj też: Koronawirus. Raport z frontu, dzień piąty. Po omacku

d3ngts8

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ngts8

Podziel się opinią

Share
d3ngts8
d3ngts8