Trwa ładowanie...

Z powodu koronawirusa na całym świecie zmarło już 200 tys. osób

Ponad 200 000 ludzi na całym świecie - jak informuje BBC News - zmarło do tej pory z powodu koronawirusa. Dane pochodzą z raportu, który w sobotę opublikował Uniwersytet Johnsa Hopkinsa. Na całym świecie zakażonych koronawirusem jest już ponad 2, 8 mln osób.

Share
Z powodu koronawirusa na całym świecie zmarło już 200 tys. osób
Źródło: NurPhoto via Getty Images, fot: NurPhoto
d3dcz9z

Ponad 200 000 ludzi na całym świecie - jak informuje BBC News - zmarło do tej pory z powodu koronawirusa. Dane pochodzą z raportu opublikowanego przez Uniwersytet Johnsa Hopkinsa. Według raportu liczba osób z potwierdzonym przypadkiem Covid-19 to już ponad 2, 8 mln osób.

Stany Zjednoczone przekroczyły 50 tys. zmarłych

Liczba ofiar śmiertelnych z powodu koronawirusa wzrosła do 200 tys. na całym świecie po tym, gdy w Ameryce z powodu Covid-19 zmarło ponad 50 tys. osób. Chińskie media o pierwszej osobie, która zmarła z powodu koronawirusa poinformowały 11 stycznia.

Do tej pory pięć krajów przekroczyło liczbę 20 tys. ofiar śmiertelnych koronawirusa. To Stany Zjednoczone, Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania i Francja. W sobotę brytyjskie ministerstwo zdrowia ogłosiło, że ponad 20 tys. osób zmarło z powodu koronawirusa tylko w szpitalach. Prawdopodobnie ich liczba jest większa. Codzienne dane w Wielkiej Brytanii nie obejmują osób, które umierają w domu czy w domach opieki.

d3dcz9z

Na początku tego tygodnia szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) zwrócił uwagę na tendencje wzrostowe w przypadkach Covid-19 w Afryce, Europie Wschodniej, Ameryce Środkowej i Ameryce Południowej.

Jak informuje BBC News dr Tedros Adhanom Ghebreyesus powiedział, że podczas gdy większość epidemii w Europie Zachodniej wydaje się być stabilna lub podupada, w wielu krajach dopiero się zaczynała. A kraje, które ucierpiały na początku epidemii dopiero teraz zaczynają odczuwać jej wzrost.

Zobacz też: Susza w Polsce. Czy może zabraknąć żywności?

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3dcz9z

Podziel się opinią

Share
d3dcz9z
d3dcz9z
Więcej tematów