Trwa ładowanie...

Koronawirus. "Musimy być drużyną". Premier wzywa do wspólnej walki z pandemią

"Walka z epidemią wciąż trwa i w ogromnym stopniu zależy od współpracy nas wszystkich. Koronawirus zbiera swoje ponure żniwo na całym świecie, dlatego musimy działać wspólnie. Musimy być drużyną" - napisał w niedzielę premier Mateusz Morawiecki na Facebooku. I zaprezentował nowy spot.
Share
Koronawirus. Premier wzywa do wspólnej walki z pandemią
Koronawirus. Premier wzywa do wspólnej walki z pandemiąŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d1tmuws

"W ostatnich dniach przedstawiliśmy szereg działań, które poszerzają możliwości służby zdrowia w walce z koronawirusem. Mamy tysiące dodatkowych łóżek, respiratorów i kardiomonitorów. Ale walka wciąż trwa i w ogromnym stopniu zależy od współpracy nas wszystkich. Koronawirus tu jest i zbiera swoje ponure żniwo na całym świecie. Dlatego musimy działać wspólnie. Musimy być drużyną" - napisał w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki.

Dziękował Polkom i Polakom, którzy "już włączyli się w szukanie rozwiązań związanych z pokonaniem epidemii i pomoc innym".

"Pokonanie wirusa to nasza wspólna sprawa" - dodał.

d1tmuws

Koronawirus w Polsce. Nowy spot o walce z COVID-19

Do wpisu dotyczącego COVID-19 premier dołączył film, w którym mówi: "Polska to wyjątkowy kraj, Polacy zawsze radzili sobie nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Pandemia jest własnie jedną z nich".

"Przecież chodzi o zdrowie nas wszystkich" - podkreśla premier. "Nikt nie zapraszał tu koronawirusa, ale on tu jest i musimy go wspólnie pokonać, nie obrażać się na rzeczywistość, nie kłócić i nie wyzywać, ale sobie pomagać. Dojrzała wspólnota walczy razem. Szczególnie, że chodzi o zdrowie moich i twoich bliskich - zdrowie dzieci, rodziców, przyjaciół. I zdrowie naszej gospodarki. Chodzi o przyszłość Polski. Dlatego jesteśmy zdeterminowani" - zaznacza Morawiecki.

d1tmuws

Dodaje, że "tylko jako drużyna polska możemy pokonać śmiertelnego wroga, jakim jest koronawirus". "Eksperci, lekarze, inżynierowie, urzędnicy, wynalazcy, wolontariusze - tysiące osób włączyło się w tę kluczową walkę. Ty także możesz dołączyć. Wygramy z wirusem. Wspólnie" - kończy premier Mateusz Morawiecki.

Koronawirus w Polsce. Blisko rekordu zakażeń. Ponad 24 tys. nowych przypadków

Ministerstwo Zdrowia podało w niedzielę nowe dane dotyczące epidemii koronawirusa w Polsce. Wykryto 24 785 nowych przypadków COVID-19. Z powodu koronawirusa oraz chorób współistniejących zmarło łącznie 236 osób.

"Liczba zakażonych koronawirusem: 546 425/7872 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)" - podał resort zdrowia.

d1tmuws

Koronawirus. Problemy z budową szpitala w Płocku. Michał Dworczyk o "sabotowaniu"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1tmuws

Podziel się opinią

Share
d1tmuws
d1tmuws
Więcej tematów