Trwa ładowanie...

Koronawirus. Minister Grzegorz Puda nie daje dobrego przykładu

Koronawirus. Władze apelują o ścisłe przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, w tym o zakrywanie maseczkami całej twarzy, a nie tylko ust. Grzegorz Puda nie dał jednak dobrego przykładu, i to w obecności swojego szefa.

Share
Koronawirus. Premier Mateusz Morawiecki minister rolnictwa Grzegorz Puda
Koronawirus. Premier Mateusz Morawiecki minister rolnictwa Grzegorz PudaŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d3plqzp

Poniedziałkowa konferencja prasowa Mateusza Morawieckiego i szefa resortu rolnictwa Grzegorza Pudy dotyczyła nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, która wprowadza m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych i ogranicza obój rytualny. Premier i nowy minister mówili przede wszystkim o zapisach noweli, ale podczas ich wystąpienia uwagę przykuwała też maseczka Grzegorza Pudy.

Minister podczas wystąpienia najwyraźniej zapomniał o zaleceniach lekarzy i służb sanitarnych. W pewnym momencie maseczka nie zakrywała mu bowiem nosa, a tylko usta.

d3plqzp

Tymczasem obowiązek noszenie maseczek to jeden z głównych elementów nowej strategii rządu Mateusza Morawieckiego w walce z rozprzestrzenianiem się wirusa.

Zobacz też: Koronawirus. Policja rozpoczęła akcję "zero tolerancji"

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiadał, że nakaz noszenia maseczek jest częścią polityki "zero tolerancji".

Zachowanie ministra dziwi tym bardziej, że od kilku dni policja informuje o dyscyplinowaniu przechodniów, m.in. właśnie za tylko częściowe zakrywanie maseczkami twarzy.

screen
Źródło: screen

Koronawirus. Polska. Mandaty za brak maseczki. Policja bezwzględna

Tylko w weekend za brak maseczek śląscy funkcjonariusze ukarali niemal 2,2 tys. osób, a mundurowi z Warszawy - 1,1 tys.

d3plqzp

Od początku pandemii koronawirusa mandatem za brak maseczki ukarano ponad 32,6 tys. osób. Kolejne ponad 186,4 tys. osób zostało pouczonych, a w ponad 10,9 tys. przypadków skierowano wnioski o ukaranie do sądu.

Koronawinus. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 4394 osób. – podało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej, bo 690, nowych zakażeń stwierdzono w woj. małopolskim. Resort przekazał też, że zmarło 35 chorych.

Łącznie od początku epidemii w Polsce potwierdzono obecność koronawirusa u 130 210 osób. Zmarło 3 039 chorych. Wyzdrowiało 81 201 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3plqzp

Podziel się opinią

Share
d3plqzp
d3plqzp
Więcej tematów