Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia
Epidemia koronawirusa w Polsce przybiera na sile. Rośnie nie tylko liczba nowych przypadków zakażenia, ale także łóżek zajętych przez pacjentów chorych na COVID-19. W poniedziałek resort zdrowia poinformował o kolejnych osobach zakażonych koronawirusem i kolejnych zgonach.
Mamy 4 394 nowe przypadki zakażenia koronawirusem - poinformował na swoim profilu na Twitterze resort zdrowia. Zmarło 35 osób chorych na COVID-19.
Nowe przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzono w województwach: małopolskim (690), wielkopolskim (530), mazowieckim (441), lubelskim (379), łódzkim (344), podkarpackim (334), pomorskim (284), śląskim (262), kujawsko-pomorskim (258), dolnośląskim (199), świętokrzyskim (187), opolskim (153), podlaskim (130), zachodniopomorskim (116), warmińsko-mazurskim (73), lubuskim (14).
Resort poinformował o śmierci 35 osób chorujących na COVID-19. 32 z nich miały choroby współistniejące.
Z najnowszego dobowego raportu zdrowia wynika, że w szpitalach jest obecnie 5 262 pacjentów chorych na COVID-19. 404 z nich podłączonych jest do respiratorów.
Przypomnijmy, że - jak informuje resort - obecnie do dyspozycji chorych na COVID-19 jest ponad 11 tys. łóżek.
Kwarantanną objęto 231 032 osoby, nadzorem epidemiologicznym - 32 394 osoby.
Łącznie od początku epidemii zakaziło się SARS-CoV-2 już 130 210 osób. Zmarło 3 039 osób.
Od początku epidemii wyzdrowiały 80 302 osoby.
Trwa ładowanie wpisu: twitter
Koronawirus w Polsce. Żółta strefa w całym kraju
Liczba zakażonych w Polsce rośnie lawinowo. W sobotę odnotowano kolejny rekord 5 300 nowych przypadków zakażeń.
Koronawirus paraliżuje szpitale. Pacjenci z innymi chorobami "poszli w odstawkę". Wojciech Konieczny ostrzega
- Od 10 października wprowadzamy zasady ze strefy żółtej na terenie całego kraju, cały kraj znajdzie się w strefie żółtej - oświadczył w czwartek premier Mateusz Morawiecki na wspólnej konferencji prasowej z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim. W ten sposób rząd zareagował na rosnącą gwałtownie liczbę nowych przypadków zakażeń koronawirusem.
Ta decyzja oznacza powrót do wielu obostrzeń, między innymi noszenia maseczek w przestrzeni publicznej.
Koronawirus w Polsce. Liczba zakażonych wciąż rośnie
Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce odnotowano 4 marca. 12 marca zmarła pierwsza ofiara COVID-19. Dwa dni później wprowadzono w naszym kraju stan zagrożenia epidemicznego, a 20 marca stan epidemii (tego dnia odnotowano 70 nowych przypadków zakażenia).
Zawieszono międzynarodowe pasażerskie połączenia lotnicze i kolejowe. Wprowadzono też szereg restrykcji, które miały zapobiec rozpowszechnianiu się wirusa: zamknięto galerie handlowe, siłownie, baseny, kluby taneczne, kluby fitness, muzea, biblioteki, kina. Wprowadzono ograniczenie działalności restauracji, kawiarni czy barów. Zakazano wstępu do lasów i parków.
Zawieszono też zajęcia w szkołach i przedszkolach, wprowadzono nauczanie zdalne.
Od 20 kwietnia rząd zaczął stopniowo znosić wprowadzone ograniczenia (dzień wcześniej - 19 kwietnia - odnotowano 545 nowych przypadków zakażeń).
Koronawirus na świecie. Już 37,5 mln zakażonych
Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 wybuchła w połowie grudnia ubiegłego roku w Wuhan, stolicy prowincji Hubei w środkowych Chinach.
Łącznie na całym świecie odnotowano od tego czasu już 37,5 mln zakażeń. Zmarło prawie 1,1 mln osób.