Trwa ładowanie...
d3497n0

Koronawirus. Kraków. Jacek Majchrowski na autokwarantannie

Kraków. Jacek Majchrowski zabrał głos ws. epidemii koronawirusa. Prezydent miasta zdecydował się na autokwarantannę. Zwrócił się również ze specjalnym apelem do mieszkańców Krakowa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kraków. Jacek Majchrowski o koronawiruse. Jest na autokwarantannie (Photo by Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)
Kraków. Jacek Majchrowski o koronawiruse. Jest na autokwarantannie (Photo by Artur Widak/NurPhoto via Getty Images) (NurPhoto via Getty Images, Fot: NurPhoto)
d3497n0

O sprawie prezydent Krakowa poinformował w wystąpieniu skierowanym do mieszkańców, opublikowanym na stronie internetowej miasta i w mediach społecznościowych.

Majchrowski zaapelował do mieszkańców Krakowa, by przestrzegali wszelkich zaleceń i obostrzenia związane z pandemią. - Osoby starsze bardzo proszę, niech zostaną w domu, młodzi niech uprzątają groby swoich sąsiadów - zaznaczył na nagraniu.

- Od wielu dni Kraków jest w czerwonej strefie. Efektem są coraz większe ograniczenia. Niestety sytuacja nie zmienia się na lepsze. Codziennie setki krakowian zarażają się, a dziesiątki trafiają do szpitali - oświadczył prezydent miasta. Złożył również hołd "wszystkim pielęgniarkom, lekarzom, ratownikom medycznym, wszystkim pracownikom służby zdrowia, którzy z narażeniem życia pracują dla nas i dla naszych rodzin".

d3497n0

Koronawirus w Polsce. Rzecznik rządu zdradza: będzie dodatkowe wsparcie dla poszkodowanych branż

Jacek Majchrowski powołał się dodatkowo na rozmowy z lekarzami i epidemiologami i wskazał na to, że przez najbliższe tygodnie "raczej nie będzie lepiej".

- Musimy mieć tego wszyscy świadomość. Będziemy się zarażać, chorować, część z Was może trafić do szpitali, może pogorszyć się wasza sytuacja ekonomiczna - dodał Majchrowski.

Kraków. Urząd Miasta zamknięty z powodu koronawirusa

Koronawirus pojawił się także w krakowskim Urzędzie Miasta. Z tego powodu placówka została zamknięta, a pracownicy wysłani na kwarantannę. Wśród osób, które miały kontakt z zakażonym, znalazł się sam Majchrowski.

d3497n0

Mimo że test na COVID-19 okazał się negatywny, prezydent udaje się na autokwarantannę i będzie pracował z domu. - Czuje się na razie dobrze. Jestem cały czas z Wami - oświadczył w krótkim nagraniu.

Jak wynika z piątkowego raportu Ministerstwa Zdrowia, w Małopolsce odnotowano 1558 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Z kolei w całej Polsce COVID-19 potwierdzono w ciągu ostatniej doby u 13 632 osób. Najwięcej chorych jest w województwie mazowieckim.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3497n0

Podziel się opinią

Share
d3497n0
d3497n0
Więcej tematów