Trwa ładowanie...
d3nyvi1

Koronawirus w Urzędzie Miasta Krakowa. Ponad 50 zakażonych

Koronawirus. U ponad 50 pracowników Urzędu Miasta Krakowa potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2. - Niestety, od dwóch tygodni następuje duży przyrost - mówi rzecznik magistratu Dariusz Nowak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Urzędzie Miasta Krakowa
Koronawirus w Urzędzie Miasta Krakowa (Facebook.com)
d3nyvi1

Krakowski urząd miasta został zamknięty 14 października i od tamtej pory nie przyjmuje petentów. Wszystko za sprawą zdiagnozowanych w placówce przypadków zakażenia koronawirusem. Aby załatwić swoje sprawy, należy kontaktować się telefonicznie, drogą pocztową lub mailową.

- Liczba osób pozostających w izolacji domowej z powodu zakażenia COVID-19 jest dynamiczna i zmienna każdego dnia. Niestety, od dwóch tygodni następuje duży przyrost osób, u których zdiagnozowano zakażenie koronawirusem. Aktualnie osób chorych z tego powodu jest w UMK ok. 50-60 osób. Wszyscy czują się względnie dobrze - poinformował w rozmowie z krakow.naszemiasto.pl Dariusz Nowak, rzecznik magistratu.

Dodatkowo ok. 150-180 osób zatrudnionych w urzędzie przebywa aktualnie na kwarantannie lub pracuje zdalnie.

d3nyvi1

Zobacz też: Rząd wprowadzi stan nadzwyczajny? Kamil Bortniczuk: jest taka możliwość

Koronawirus. Zakażenie w Urzędzie Miasta Krakowa

Dramatyczną relację zdają też urzędnicy pracujący w siedzibie UMK na Rynku Podgórskim, gdzie mieszczą się wydziały Mieszkalnictwa i Jakości Powietrza.

d3nyvi1

"Otrzymaliśmy informację, iż kilku naszych kolegów jest zarażonych koronawirusem. Wszyscy mieliśmy z nimi kontakt w ostatnim czasie, jednak władze stwierdziły, że ta wiadomość nie może wyjść poza mury Urzędu Miasta. Połowa z tej grupy jest w złym stanie, druga obchodzi objawy łagodniej" - opowiada portalowi jeden z pracowników.

W mailu wysłanym do redakcji urzędnik podkreśla, że dyrekcja urzędu nie przedstawiła żadnej propozycji dotyczącej pracy zdalnej. "Nie mamy żadnego wsparcia, ponieważ zakazano nam o tym mówić i wspominać o tym fakcie innym osobom" - dodaje autor.

Sytuację skomentowałaby władze miasta. - Jeśli chodzi o Rynek Podgórski, to trzy osoby są zakażone, a na kwarantannie lub odsuniętych do pracy zdalnej z powodu kontaktu z osobami zakażonymi jest nieco ponad 20 osób - dodał Dariusz Nowak.

Źródło: krakow.naszemiasto.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3nyvi1

Podziel się opinią

Share
d3nyvi1
d3nyvi1
Więcej tematów