Trwa ładowanie...
d4fe3bx

Koronawirus w Polsce. Zakażony urzędnik w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim

W ciągu ostatniej doby potwierdzono w Małopolsce aż 175 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To rekord w tym województwie. Wśród zakażonych, jak się okazało, jest pracownik Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Pracuje w biurze, które zajmuje się m.in. wydawaniem paszportów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Zakażony urzędnik w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim
Koronawirus w Polsce. Zakażony urzędnik w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim (Getty Images)
d4fe3bx

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie u jednego z pracowników Wydziału Spraw Obywatelskich Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, którego siedziba znajduje się przy ulicy Sebastiana w Krakowie - poinformował w poniedziałek urząd wojewódzki.

Wszyscy pracownicy wydziału, którzy mieli kontakt z zakażonym, zostali skierowani na kwarantannę. Od środy aż do odwołania Wydział Spraw Obywatelskich zaprzestanie przyjmowania klientów i przyjmowania bezpośrednio nowych wniosków. "Dotyczy to przede wszystkim spraw paszportowych oraz spraw obywatelstwa polskiego" - poinformował MUW.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia zapowiada policyjne kontrole na weselach

Urząd przypomina w komunikacie, że bez zmian funkcjonują małopolskie terenowe punkty paszportowe. Podkreśla również, że wniosek paszportowy można złożyć w dowolnym punkcie paszportowym na terenie kraju.

d4fe3bx

MUW informuje również, że wnioski o wydanie paszportów tymczasowych (wydawanych w wyjątkowych sytuacjach losowych) w Małopolsce od środy będzie można składać wyłącznie w punktach paszportowych zlokalizowanych w delegaturach Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie oraz w Nowym Sączu.

Koronawirus w Polsce. Już ponad 52 tys. zakażonych

Ci, którzy już złożyli wniosek o paszport, nie muszą się martwić. Będą mogli się zgłosić po jego odbiór po wcześniejszej telefonicznej rezerwacji terminu. Jak zaznaczono w komunikacie, paszport "będzie przekazany przez pracowników, którzy nie byli narażeni na kontakt z zakażoną osobą".

Do tej pory odnotowano w Polsce 52 410 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 1 809 osób.

W poniedziałek odnotowano 619 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.

Źródło: MUW

d4fe3bx

Podziel się opinią

Share
d4fe3bx
d4fe3bx
Więcej tematów