Trwa ładowanie...

Koronawirus. Adam Niedzielski o luzowaniu obostrzeń

- Dzisiaj, ale może być to też jutro, chcemy przekazać, co będzie działo się w tym tygodniu, a w przyszłym tygodniu przedstawimy plan na maj - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Share
Minister zdrowia Adam Niedzielski
Minister zdrowia Adam NiedzielskiŹródło: Getty Images
d39rc80

- Sytuacja jest stosunkowo lepsza niż była w ostatnich tygodniach. Mniej więcej trzy tygodnie temu mieliśmy apogeum zakażeń, później mieliśmy apogeum hospitalizacji - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski w radiowej Trójce.

- Wszystko wskazuje na to, że liczba zgonów będzie w środę mniejsza, choć danych ostatecznych nie mam. Więc ten szczyt zgonów mieliśmy w ubiegłym tygodniu - dodał.

d39rc80

Adam Niedzielski powiedział, że prognozy mówią o spadkach w liczbach dziennych zgonów na poziomie 10 proc. w ciągu tygodnia. - Teraz średnia jest 500, więc w perspektywie miesiąca myślę, że będzie to ok. 400 - stwierdził gość "Salonu Politycznego Trójki".

Prowadząca wywiad Beata Michniewicz pytała też, czy będą otwarte ogródki gastronomiczne na otwartej przestrzeni?. - Nie zakładają tego moje rekomendacje - odpowiedział szef resortu zdrowia.

Zobacz też: Koronawirus. "Pandemii można było zapobiec, ale to nie tylko wina Chin"

Minister stwierdził też, że w tej chwili nie ma planów otwarcia hoteli dla osób zaszczepionych. - Doświadczenie pokazuje, że z luzowaniem obostrzeń trzeba być ostrożnym - powiedział Niedzielski.

d39rc80

Pytany o restauracje działające nielegalnie mimo obostrzeń, uznał, że jest to skrajna nieodpowiedzialność. - Być może liczba zgonów przekroczy 700 osób i próby obchodzenia obostrzeń to granie z życiem innych - mówił.

Koronawirus. Adam Niedzielski o luzowaniu obostrzeń

Adam Niedzielski zapowiedział, że w przyszłym tygodniu rządzący przedstawią kolejne, po dzisiejszych, zasady otwierania poszczególnych sektorów w różnych regionach. - Jestem za strefami - powiedział minister.

- Dzisiaj, ale może być to też jutro, chcemy przekazać, co będzie działo się w tym tygodniu, a w przyszłym tygodniu przedstawimy plan na maj. Tam też znajdzie się hotelarstwo - mówił gość Beaty Michniewicz.

O godz. 10 zbiera się rządowy zespół zarządzania kryzysowego, później odbędzie się posiedzenie rządu oraz rozmowa premiera i ministra zdrowia z lekarzami. Konferencji spodziewajmy się po południu - podaje z kolei RMF FM.

d39rc80

Odnosząc się do programu szczepień, Niedzielski powiedział, że na tym etapie polskie władze nie zdecydują się mieszanie preparatów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d39rc80

Podziel się opinią

Share
d39rc80
d39rc80
Więcej tematów