Trwa ładowanie...

Kornelia Wróblewska z dwumiesięcznym dzieckiem w Sejmie. Wzbudziła zainteresowanie posłów

Niecodzienną sytuacją w Sejmie postanowili pochwalić się posłowie Nowoczesnej, którzy wrzucili na Twittera zdjęcie dwumiesięcznej córki ich klubowej koleżanki. Kornelia Wróblewska pojawiła się na posiedzeniu Sejmu z dzieckiem w chuście.

Kornelia Wróblewska z dwumiesięcznym dzieckiem w Sejmie. Wzbudziła zainteresowanie posłówŹródło: Wikimedia Commons CC BY-SA
d4h253f
d4h253f

Kilka minut po rozpoczęciu obrad Sejmu Joanna Scheuring-Wielgus wrzuciła na Twittera zdjęcie posłanki Nowoczesnej z dzieckiem w chuście. "Pierwsze posiedzenie w 2018 r. z córką Kornelii Wróblewskiej i Jarosława Kaczyńskiego" – napisała.

Oczywiście nie chodzi o prezesa PiS, ale męża posłanki, który jest prawnikiem.

Antonina Maria Kaczyńska wzbudziła spore zainteresowanie posłów. Zdjęcie dwumiesięcznej córki klubowej koleżanki opublikował też poseł Piotr Misiło.

To nie pierwsza taka sytuacja w Sejmie. Kilka lat temu posłanka PO Agnieszka Pomaska pojawiła się ze swoją małą córką. Również w innych krajach posłanki przychodzą do parlamentu z dziećmi. Jedna z posłanek w islandzkim parlamencie przemawiała na mównicy razem z miesięczną córką. A australijska parlamentarzystka Larissa Waters podczas obrad karmiła swoje niemowlę piersią.

Jednak obecność dzieci w parlamencie nie zawsze spotyka się z akceptacją. W zeszłym miesiącu świat obiegła informacja o japońskiej polityk. Yuka Ogata otrzymała oficjalne ostrzeżenie z powodu pojawienia się na sesji rady miasta z siedmiomiesięcznym dzieckiem.

d4h253f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4h253f
Więcej tematów