Kornelia Wróblewska z dwumiesięcznym dzieckiem w Sejmie. Wzbudziła zainteresowanie posłów

Niecodzienną sytuacją w Sejmie postanowili pochwalić się posłowie Nowoczesnej, którzy wrzucili na Twittera zdjęcie dwumiesięcznej córki ich klubowej koleżanki. Kornelia Wróblewska pojawiła się na posiedzeniu Sejmu z dzieckiem w chuście.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kornelia Wróblewska przyszła do Sejmu z dwumiesięczną córką
Kornelia Wróblewska przyszła do Sejmu z dwumiesięczną córką (Wikimedia Commons CC BY-SA)
WP

Kilka minut po rozpoczęciu obrad Sejmu Joanna Scheuring-Wielgus wrzuciła na Twittera zdjęcie posłanki Nowoczesnej z dzieckiem w chuście. "Pierwsze posiedzenie w 2018 r. z córką Kornelii Wróblewskiej i Jarosława Kaczyńskiego" – napisała.

Oczywiście nie chodzi o prezesa PiS, ale męża posłanki, który jest prawnikiem.

WP

Antonina Maria Kaczyńska wzbudziła spore zainteresowanie posłów. Zdjęcie dwumiesięcznej córki klubowej koleżanki opublikował też poseł Piotr Misiło.

To nie pierwsza taka sytuacja w Sejmie. Kilka lat temu posłanka PO Agnieszka Pomaska pojawiła się ze swoją małą córką. Również w innych krajach posłanki przychodzą do parlamentu z dziećmi. Jedna z posłanek w islandzkim parlamencie przemawiała na mównicy razem z miesięczną córką. A australijska parlamentarzystka Larissa Waters podczas obrad karmiła swoje niemowlę piersią.

Jednak obecność dzieci w parlamencie nie zawsze spotyka się z akceptacją. W zeszłym miesiącu świat obiegła informacja o japońskiej polityk. Yuka Ogata otrzymała oficjalne ostrzeżenie z powodu pojawienia się na sesji rady miasta z siedmiomiesięcznym dzieckiem.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP