Kornelia Wróblewska z dwumiesięcznym dzieckiem w Sejmie. Wzbudziła zainteresowanie posłów

Niecodzienną sytuacją w Sejmie postanowili pochwalić się posłowie Nowoczesnej, którzy wrzucili na Twittera zdjęcie dwumiesięcznej córki ich klubowej koleżanki. Kornelia Wróblewska pojawiła się na posiedzeniu Sejmu z dzieckiem w chuście.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kornelia Wróblewska przyszła do Sejmu z dwumiesięczną córką
Kornelia Wróblewska przyszła do Sejmu z dwumiesięczną córką (Wikimedia Commons CC BY-SA)

Kilka minut po rozpoczęciu obrad Sejmu Joanna Scheuring-Wielgus wrzuciła na Twittera zdjęcie posłanki Nowoczesnej z dzieckiem w chuście. "Pierwsze posiedzenie w 2018 r. z córką Kornelii Wróblewskiej i Jarosława Kaczyńskiego" – napisała.

Oczywiście nie chodzi o prezesa PiS, ale męża posłanki, który jest prawnikiem.

Antonina Maria Kaczyńska wzbudziła spore zainteresowanie posłów. Zdjęcie dwumiesięcznej córki klubowej koleżanki opublikował też poseł Piotr Misiło.

To nie pierwsza taka sytuacja w Sejmie. Kilka lat temu posłanka PO Agnieszka Pomaska pojawiła się ze swoją małą córką. Również w innych krajach posłanki przychodzą do parlamentu z dziećmi. Jedna z posłanek w islandzkim parlamencie przemawiała na mównicy razem z miesięczną córką. A australijska parlamentarzystka Larissa Waters podczas obrad karmiła swoje niemowlę piersią.

Jednak obecność dzieci w parlamencie nie zawsze spotyka się z akceptacją. W zeszłym miesiącu świat obiegła informacja o japońskiej polityk. Yuka Ogata otrzymała oficjalne ostrzeżenie z powodu pojawienia się na sesji rady miasta z siedmiomiesięcznym dzieckiem.

Polub WP Wiadomości