Trwa ładowanie...

Korea Północna: Kim Dzong Un zaprosił papieża Franciszka

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un zdecydował się zaprosić papieża Franciszka do swojego kraju. Zaproszenie ma przekazać prezydent Korei Południowej Mun Dze-In w przyszłym tygodniu przy okazji swojej wizyty w Europie.
Share
Papież Franciszek dostanie zaproszenie od Kim Dzong Una z rąk prezydenta Korei Południowej.
Papież Franciszek dostanie zaproszenie od Kim Dzong Una z rąk prezydenta Korei Południowej.Źródło: PAP/EPA
d2e65xn

Doniesienia o zaproszeniu potwierdził rzecznik prezydenta Korei Południowej Kim Uj Kom. - Przewodniczący Kim powiedział, że "gorąco przywita papieża, jeśli odwiedzi Pjongjang" - mówił na konferencji prasowej poświęconej podróży Mun Dze-In do Europy. W dniach 17-18 października ma zawitać do Watykanu.

Podczas wizyty prezydent ma prosić papieża Franciszka o błogosławieństwo oraz ciągłe wsparcie dla pokoju i stabilności na Półwyspie Koreańskim. Przedyskutuje także temat dalszej współpracy między Koreą Południową a Watykanem. - Jestem przekonany, że jego nieustające wsparcie dla wysiłków naszego rządu z pewnością bardzo pomogło w osiągnięciu powodzenia szczytów Korei Południowej i Korei Północnej oraz Korei Północnej i USA - dodał na konferencji Mun Dze-In.

W lipcu arcybiskup Paul Gallagher, szef watykańskiej dyplomacji, był w strefie zdemilitaryzowanej od strony południowej. Sytuację na granicy ocenił bardzo pozytywnie i z optymizmem patrzy na dalsze działania obu Korei w celu zawarcia pokoju.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy przywódca Korei Północnej trzy razy spotkał się Mun Dze-Inem oraz prowadził rozmowy z prezydentami Chin i USA - Xi Jinpingiem i Donaldem Trumpem. Wszystkie spotkania dotyczyły ustabilizowania sytuacji z Południem i denuklearyzacji. Trwają dyskusje na temat kolejnego szczytu koreańsko-amerykańskiego z udziałem Trumpa i Kim Dzong Una.

d2e65xn

Podziel się opinią

Share
d2e65xn
d2e65xn
Więcej tematów