Trwa ładowanie...
d32x0rk

Konwencja Koalicji Obywatelskiej w Krakowie. Padły słowa o gangsterach

Na sobotniej konwencji w Krakowie politycy Koalicji Obywatelskiej najwięcej mówili o ostatniej aferze z udziałem prezesa NIK Mariana Banasia. Zdaniem liderów KO, afera po raz kolejny ujawniła "bezczelność i arogancję władzy”.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Małgorzata Kidawa - Błońska krytykowała brak dymisji prezesa NIK
Małgorzata Kidawa - Błońska krytykowała brak dymisji prezesa NIK (Forum, Fot: Agencja Forum)
d32x0rk

– My chcemy Polski normalnej, a mamy hotel na godziny. Mamy gangsterów obwieszonych złotymi łańcuchami, a za chwilę ich kumpel będzie kontrolował państwowe instytucje – mówiła ze sceny Małgorzata Kidawa – Błońska, kandydatka KO na premiera. Mocne słowa posłanki Platformy nie bez powodu padły właśnie w Krakowie. To właśnie w stolicy Małopolski ujawniono, iż obecny prezes NIK w kontrowersyjnych okolicznościach wynajmował kamienicę osobom związanym ze światkiem przestępczym. W budynku prowadzono tzw. hotel na godziny.

Po wybuchu afery opozycja domagała się dymisji prezesa NIK. Banaś nie podał się jednak do dymisji, ale poszedł na bezpłatny urlop. Kontrolę jego oświadczeń majątkowych prowadzi CBA. Postępowanie ma zakończyć się do 16 października.

Tajne sondaże niekorzystne dla PiS? Tajemnicza odpowiedź Lubnauer

- Różnica między Polską naszych marzeń, a Polską obecnie rządzących, jest taka, jak między siedzibą królów polskich, a słynną już krakowską kamienicą prezesa NIK. Pragniemy Polski, w której uczciwość i prawo są na pierwszym miejscu, a tymczasem… mamy podejrzany hotel na godziny, oszustwa podatkowe i bezczelne okradanie państwa! – mówiła Kidawa – Błońska.

W podobnym tonie wypowiadał się szef Platformy Grzegorz Schetyna. - To Kraków w ostatnim czasie został tak bardzo skaleczony przez tą władzę. To właśnie tutaj szef NIK ma kolegów gangsterów i jest wielką kompromitacją – mówił Schetyna.

d32x0rk

Liderzy Koalicji Obywatelskiej krytykowali również reformę edukacji i sytuację w służbie zdrowia. - Spójrzmy na szkołę. Klasy zatłoczone jak autobus w godzinach szczytu, kolejka do łazienki jak na koncercie, a lekcje kończą się o dziewiętnastej. To jest obraz dzisiejszej szkoły! Nie dajcie się szantażować „pięćset plus”. Ono i tak zostanie. To nie mogą być dłużej powody dla których zamykamy oczy na podłość, na nieudolność, na afery - argumentowała Kidawa - Błońska.

- Nikt nie może godzić się na to, żeby ludzie przez wiele dni koczowali, na izbie przyjęć. Nikt nie może godzić się na to żeby ludzie umierali, czekając w kolejce do specjalisty. Wiem, że wielu ludziom, którzy widzą co dzieje się dzisiaj w służbie zdrowia, trudno jest uwierzyć - że czas oczekiwania na SORZE można skrócić - do maksymalnie sześćdziesięciu minut! Uwierzcie, to naprawdę jest możliwe. Jeśli chodzi o stan zdrowia Polski - Polska jest krajem chorym - uniesienie ogromu prac nad służbą zdrowia będzie wymagało od nas ogromnego wysiłku - deklarowała kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera.

Odpowiedzią na konwencję Koalicji Obywatelskiej będzie sobotnia konwencja PiS. Jej liderzy mają przedstawić propozycje naprawy służby zdrowia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d32x0rk

Podziel się opinią

Share
d32x0rk
d32x0rk
Więcej tematów