Trwa ładowanie...
d2oeyh4

Konkurs na prezesa TVP: 18 osób w drugim etapie

• Do drugiego etapu konkursu na nowego prezesa TVP zakwalifikowało się 18 osób
• Wśród nich jest obecny prezes telewizji publicznej Jacek Kurski
• Drugi, merytoryczny etap konkursu, ma odbyć się w środę
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Konkurs na prezesa TVP: 18 osób w drugim etapie
(WP, Fot: Konrad Żelazowski)
d2oeyh4

Na wtorkowym posiedzeniu RMN sprawdzała, czy oferty zgłoszone w konkursie na prezesa TVP spełniają wymagania formalne sformułowane w regulaminie konkursu.

- Dostaliśmy oferty 23 kandydatów, z czego 18 osób przeszło do drugiego etapu konkursu - poinformował Czabański po zakończeniu wtorkowego posiedzenia Rady.

- Pięć osób odpadło ze względów czysto formalnych, gdyż nie złożyli oni wymaganych dokumentów - dodał.

d2oeyh4

Czabański wskazał, że wśród osób, które zakwalifikowały się do drugiego etapu konkursu znaleźli się m.in.: obecny prezes TVP Jacek Kurski, była szefowa TVP1 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg, dyrektor TV Biełsat Agnieszka Romaszewska-Guzy, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Krzysztof Skowroński, a także reżyser filmowy Grzegorz Braun.

Wśród osób, które odpadły w pierwszym etapie konkursu, był m.in. współzałożyciel Telewizji Republika Piotr Barełkowski, który - jak mówił szef RMN - nie złożył ważnych wymaganych dokumentów. - Dlatego, mimo liberalnego podejścia, nie mogliśmy uwzględnić jego kandydatury - powiedział Czabański.

Przewodniczący RMN poinformował, że drugi etap konkursu rozpocznie się w środę o godz. 12. - W drugim etapie zajmiemy się tymi ofertami od strony merytorycznej. Głównie będziemy oceniać kompetencje kandydatów w obszarze telewizyjnym. W zależności od naszej oceny będziemy kwalifikować ich do trzeciego etapu konkursu - powiedział.

Trzeci etap konkursu ma polegać na rozmowie kandydatów z Radą, m.in. na temat wizji telewizji publicznej. - Między drugim a trzecim etapem konkursu będzie trochę czasu, więc kandydaci, którzy się do niego dostaną będą mieć trochę czasu na przygotowanie - powiedział Czabański dodając, że w jego ocenie w ostatnim etapie konkursu "nie będzie więcej niż 10 rozmówców".

d2oeyh4

Czabański informował, że konkurs na nowego szefa TVP powinien zostać rozstrzygnięty do połowy października.

Zgodnie z uchwałą RMN z 2 sierpnia obecny prezes TVP Jacek Kurski ma zostać odwołany ze stanowiska z dniem rozstrzygnięcia konkursu na nowego prezesa telewizji publicznej, ale nie później niż 15 października tego roku.

d2oeyh4

Podziel się opinią

Share

d2oeyh4

d2oeyh4
Więcej tematów