Trwa ładowanie...
d21gf1i

Koniec narady na Nowogrodzkiej. PiS szykuje się na wybory do PE

Zakończyła się narada Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości. - Rozmawialiśmy dziś o sprawach bieżących, w tym kampanii wyborczej - oświadczyła po spotkaniu Beata Mazurek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowogrodzka. Narada polityków PiS
Nowogrodzka. Narada polityków PiS (East News)
d21gf1i

Rzeczniczka PiS zdradziła dziennikarzom, że politycy na naradzie dyskutowali o "wewnętrznych sprawach partii, związanych z m.in. przyjęciem członków".

- Mówiliśmy o sytuacji bieżącej związanej z kampanią, o prowadzeniu kampanii poprzez nasz sztab, o kampanii indywidualnej, o tym, że dobrze, że jest intensywna i taka powinna być – powiedziała Beata Mazurek. Dodała, że politykom prekaznao, że mają byc aktywni podczas kampanii - również w Internecie.

Tym samym potwierdziły się doniesienia Wirtualnej Polski. W czwartek pisaliśmy o tym, że Komitet Polityczny będzie rozmawiać o kampanii do Parlamentu Europejskiego. Ustalona ma być taktyka na najbliższe dni, związana z kluczowymi obecnie tematami – w tym planowanym na przyszły tydzień strajkiem nauczycieli. "W newralgicznych momentach politycznych – zwłaszcza w kampanii – Jarosławowi Kaczyńskiemu zawsze zależy na maksymalnej spójności przekazu w jego partii" - czytamy w artykule reportera WP, Michała Wróblewskiego.

d21gf1i

Zobacz także: Europosłanka PO nie zostawia suchej nitki na Zalewskiej i Szydło

Minsiter Zalewska na wylocie? Beata Mazurek dementuje

Tematem rozmów była również napięta sytuacja pomiędzy rządem a nauczycielami, którzy domagają się strajku. Za problemy w systemie oświaty obwiniają szefową MEN Annę Zalewską, która jest rownież kandydatką PiS w wyborach do europarlamentu. Minister jest "jedynką" w okręgu dolnośląskim i opolskim. Pojawiły się głosy, że Zalewska zostanie odsunięta w wyborach.

d21gf1i

– Wszyscy, o których mówiliśmy, że kandydują w wyborach, kandydują w wyborach. Hejt na minister Zalewską jest nieuprawniony. Pieniądze na oświatę były dawane przez rząd PiS. Oferta leży na stole i sądzę, że powinna być analizowana - oświadczyła Beata Mazurek po naradzie.

- Natomiast chciałabym zaapelować o jedno: żebyście przypominali to, że przez lata, jak nie było podwyżek dla nauczycieli, jak były likwidowane szkoły, jak nauczyciele tracili pracę, to pan Broniarz, tak aktywny i protestujący w obronie swoich kolegów zawodowych, nie był. To zastanawiające. Dzisiaj nie wolno sporów rozstrzygać kosztem dobra dziecka – dodała.

Rekonstrukcja rządu: i co dalej?

O naradzie było głośno już w czwartek. Tematem rozmów miała być m.in. rekonstrukcja rządu. - Komitet zajmie się kalendarzem wyborczym, a także innymi sprawami w tym przyszłą, ewentualną rekonstrukcją rządu po wyborach do PE - powiedział w rozmowie z PAP polityk z kierownictwa PiS.

d21gf1i

Jak donoszą media, podczas piątkowej narady rozmów o zmianach w rządzie było niewiele. - W temacie rekonstrukcji rządu wypowiada się tylko premier Mateusz Morawiecki - oświadczyła Beata Mazurek. – Są różne przecieki, często są to kłamliwe informacje, niesprawdzone. Uznaliśmy, że to kompetencja premiera rządu – dodała.

Przypomnijmy, że zgodnie z decyzją Komitetu Politycznego PiS z lutego na listach partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego znalazło się m.in. kilkoro ministrów i wiceministrów, w tym wicepremier Beata Szydło, szef MSWiA Joachim Brudziński, szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska, czy minister edukacji Anna Zalewska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d21gf1i

Podziel się opinią

Share

d21gf1i

d21gf1i
Więcej tematów