Trwa ładowanie...
dv1ohoa
dv1ohoa

Kompletnie pijany maszynista prowadził lokomotywę

Około czterech promili alkoholu zmierzyli czescy policjanci u maszynisty z Przerowa, który w czwartek wyruszył lokomotywą w trasę po Morawach - podały w weekend media w Czechach. Rzeczniczka przerowskiej policji Milusze Zajicova poinformowała, że na szczęście obyło się bez szkód i ofiar.
Share
dv1ohoa

Kompletnie pijany 39-letni pracownik spedycji towarowej Czeskich Kolei (CzD) przyszedł do pracy na popołudniową zmianę. Uruchomił lokomotywę i przejechał jakieś 550 metrów. Zatrzymał się przy semaforze.

- Na podstawie anonimowego zgłoszenia telefonicznego maszynista został zatrzymany. Dyżurny ruchu nakazał mu orientacyjne badanie wydychanego powietrza na obecność alkoholu - powiedziała Zajicova.

Maszynista badania odmówił. Alkomatem przebadali go dopiero policjanci, którzy - przy pierwszej próbie - zmierzyli u mężczyzny 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Gdy badanie powtórzyli, urządzenie wskazało 4,05 promila. Później maszynista poddał się też badaniu krwi.

Mężczyźnie grożą teraz zarzuty stwarzania zagrożenia publicznego i prowadzenia pojazdów pod wpływem substancji odurzających, a w konsekwencji - nawet rok więzienia i zakaz wykonywania zawodu.

NaSygnale.pl: 80 tys. zł za dwa dni wolnego

dv1ohoa

Podziel się opinią

Share
dv1ohoa
dv1ohoa
Więcej tematów