Trwa ładowanie...

Komitet wyborczy Trzecia Droga. Znów pójdą razem do wyborów

W kwietniu 2024 roku odbędą się w Polsce wybory samorządowe. Jednym z komitetów wyborczych, który będzie w ich trakcie walczył o głosy wyborców, jest KKW Trzecia Droga. Tworzą go dwie partie, które w ubiegłym roku wspólnie wystartowały w wyborach do parlamentu.

Komitet wyborczy Trzecia Droga. Powalczy w wyborach samorządowychKomitet wyborczy Trzecia Droga. Powalczy w wyborach samorządowychŹródło: PAP, fot: Piotr Polak
d1edooa
d1edooa

W trakcie wyborów samorządowych wyborcy zdecydują o tym, kto będzie reprezentował ich interesy na szczeblu władzy lokalnej. Na pięcioletnią kadencję wybrani zostaną więc radni gminni, powiatowi oraz wojewódzcy. W całym kraju odbędą się również wybory na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast a w Warszawie zostaną ponadto przeprowadzone wybory do rad dzielnic i osiedli.

Wybory samorządowe 2024. Sprawdź najnowsze informacje.

Wybory samorządowe 2024. Komitet wyborczy Trzecia Droga. To koalicja dwóch partii

Jak wskazuje w komunikacie z dnia 19 lutego 2024 r. o komitetach wyborczych utworzonych w związku z wyborami do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy oraz wyborami wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, zarządzonymi na dzień 7 kwietnia 2024 r. Państwowa Komisja Wyborcza, jednym z komitetów zgłoszonych do PKW jest KKW Trzecia Droga PSL-PL2050 Szymona Hołowni.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Gosiewska kontra Straż Marszałkowska. Ukarana posłanka PiS grozi marszałkowi Hołowni

Komitet ten tworzą dwie partie polityczne: Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Polska 2050 Szymona Hołowni. Koalicyjny komitet ma prawo rejestrować kandydatów na terenie całego kraju. Z komunikatu PKW wynika, że pełnomocnikiem wyborczym komitetu jest Mariusz Władysław Miętus a pełnomocnikiem finansowym - Elżbieta Kurowska.

Co ciekawe, PKW w związku z odbywającymi się w kwietniu wyborami samorządowymi zarejestrowała również komitet niemal o tej samej nazwie - KWW PSL Trzecia Droga. Jest to jednak komitet wyborczy wyborców, którego pełna nazwa to Komitet Wyborczy Wyborców Porozumienie Służy Ludziom - Trzecia Droga.

d1edooa

Wybory samorządowe w Polsce. Kiedy? Tak będą wyglądać

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia. Jeżeli nie pozwoli ona wyłonić zwycięzców głosowania, druga tura głosowania na burmistrzów, wójtów i prezydentów miast odbędzie się 2 tygodnie później, tj. 21 kwietnia 2024. Osoby, które będą chciały oddać swój głos w wyborach samorządowych, będą mogły zrobić to w godzinach otwarcia lokali wyborczych, czyli od 7:00 do 21:00.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1edooa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1edooa
Więcej tematów