Trwa ładowanie...
d39oz0s

Komisja ds. zwalczania pedofilii. Mateusz Morawiecki powołał Elżbietę Malicką

"Nic się nie stało" zostało wyemitowane w środę. W czwartek premier powołał członka, który z jego ramienia znajdzie się w państwowej komisji ds. wyjaśnienia przypadków pedofilii. To Elżbieta Malicka. Zespół ma liczyć 7 osób. Swojego przedstawiciela wskazali już prezydent i RPD.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Komisja ds. zwalczania pedofilii. Mateusz Morawiecki powołał Elżbietę Malicką
Komisja ds. zwalczania pedofilii. Mateusz Morawiecki powołał Elżbietę Malicką (KPRM)
d39oz0s

"Nic się nie stało" swoją premierę miało w środę. Po raz kolejny poruszony został problem pedofilii. Kształtów nabiera Państwowa Komisja do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15. Ustawa określająca kompetencje komisji weszła w życie pod koniec września 2019 r. Pierwszy raport z prac ma być gotowy po roku od wprowadzenia przepisów. Dopiero w tym tygodniu zespół zaczął kompletować członków.

Premier Mateusz Morawiecki powołał ze swojego ramienia Elżbietę Malicką, która przez wiele lat zawodowo była związana ze służbą zdrowia. Pracowała w oświacie jako nauczycielka i wychowawczyni, była również dziennikarką m.in. "Tygodnika Solidarność". 71-latka działała w opozycji demokratycznej. Była odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Medalem Zasłużony Kulturze "Gloria Artis".

Przeczytaj: "Nic się nie stało" i "Zabawa w Chowanego". Michał Wójcik: PiS walczy z pedofilią

d39oz0s

W skład komisji ma wejść 7 członków. Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak wyznaczył dra Błażeja Kmieciaka. Z kolei Andrzej Duda powołał Justynę Kotowską. Swoich przedstawicieli nie wytypował jeszcze Senat oraz Sejm, który musi obsadzić trzy osoby. Komisja ma m.in. identyfikować zaniedbania i zaniechania w wyjaśnianiu przypadków nadużyć seksualnych czy zawiadamiać odpowiednie organy o podejrzeniu popełnienia przestępstwa pedofilii.

Zobacz też: Pokazano głośne filmy o pedofilii. Co robi rząd?

Źródło: premier.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d39oz0s

Podziel się opinią

Share
d39oz0s
d39oz0s
Więcej tematów