Trwa ładowanie...

Kolumbia ma problem z imigrantami

• 33 Wenezuelki przebywające niezgodnie z prawem w Kolumbii zostaną deportowane do swojego kraju • Kolumbijskie władze poinformowały, że deportują kobiety w obawie przed wzmożoną falą nielegalnej imigracji po otwarciu granicy z Wenezuelą • Wenezuelki przebywają obecnie w areszcie w mieście Barrancabermeja w środkowej Kolumbii • Granica między Wenezuelą a Kolumbią została ponownie otwarta na początku sierpnia • Władze w Caracas zamknęły ją rok temu, próbując przeciwdziałać przemytowi towarów, który ich zdaniem powodował braki na wenezuelskim rynku
Share
Kolumbia ma problem z imigrantami
Źródło: PAP/EFE, Fot: Mauricio Dueńas Castańeda
d3eo2w5

W weekend prezydent Kolumbii Juan Manuel Santos przychylnie wypowiedział się o ponownym otwarciu granicy. Ostrzegł jednak, że niektóre kolumbijskie miasta borykają się z dużym napływem Wenezuelczyków, którzy odmawiają powrotu do swojego kraju ze względu na pogarszającą się tam sytuację ekonomiczną.

Wenezuela przechodzi poważny kryzys ekonomiczny od czasu, gdy na świecie spadły ceny ropy naftowej, której eksport był jednym z głównych źródeł dochodów kraju. W lipcu około 500 Wenezuelek sforsowało granicę z Kolumbią, żeby zaopatrzyć się w podstawowe produkty. W tydzień po tym incydencie - aby pozwolić mieszkańcom na zdobycie towarów pierwszej potrzeby - władze Wenezueli zgodziły się na tymczasowe otwarcie granicy. W czasie jednego weekendu przekroczyło ją ponad 100 tys. Wenezuelczyków.

Zobacz także: Kłopotliwa spuścizna po Pablo Escobarze

d3eo2w5

Podziel się opinią

Share
d3eo2w5
d3eo2w5
Więcej tematów