Trwa ładowanie...
d337t36

Koleżanka ze szkoły i inni protegowani Ziobry. Oto, kto zasiądzie w KRS

- Czas nadzwyczajnej kasty dobiega końca - zapowiadał wczoraj minister sprawiedliwości. Analizując życiorysy nowych sędziów KRS trudno się z nim nie zgodzić, bowiem CV kilku nominatów rzeczywiście nie prezentują się nadzwyczajnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W KRS zasiądzie kilku "ludzi Ziobry"
W KRS zasiądzie kilku "ludzi Ziobry" (East News)
d337t36

W KRS zasiądzie m.in. Dagmara Pawełczyk-Woicka, którą Ziobro zna... ze szkoły. Niedawno została prezesem Sądu Okręgowego, ale wcześniej pracowała w Ministerstwie Sprawiedliwości. Do resortu sprawiedliwości sędzia Pawełczyk-Woicka trafiła w 2015 roku, czyli tuż po nominacji Ziobry na jego szefa.

Kontrowersje budzi także powołanie Pawła Styrny, który od miesiąca zajmował stanowisko wiceprezesa Sądu Okręgowego w Krakowie. Wspomniany sędzia pięć razy próbował awansować do sądu wyższej instancji, jednak na przeszkodzie stała jego skuteczność. Jak podaje "Fakt", zbyt wiele jego wyroków było uchylanych w wyższej instancji.

Podobne zarzuty można sformułować wobec Marka Jaskulskiego. Sędzia z Poznania w ubiegłym roku wydał 70 wyroków, z czego do aż 64 uzasadnienia napisał po ustawowym terminie. Ponadto, co drugie jego orzeczenie trafiło do sądu apelacyjnego, z czego aż 15 uchylono, a cztery zmieniono.

d337t36

W piątek Sejm wybrał członków KRS. Kandydaci zostali zatwierdzeni głosami PiS oraz Kukiz'15. Wkrótce po głosowaniu przewodnicząca KRS Małgorzata Gesdorf ustąpiła ze stanowiska.

Źródło: "Fakt"

Zobacz także: Posłowie będą rzadziej w Sejmie. Zarobią tyle samo, co wcześniej

d337t36

Podziel się opinią

Share

d337t36

d337t36
Więcej tematów