WP

Kolejny przypadek odry na Mazowszu. Zachorował pięciolatek z przedszkola w Warszawie

W przedszkolu w warszawskim Ursusie zachorował na odrę pięcioletni chłopiec. Osoby, które miały z nim kontakt zostały objęte nadzorem epidemiologicznym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejny przypadek odry na Mazowszu
Kolejny przypadek odry na Mazowszu (Shutterstock.com)
WP

- W miniony piątek organy inspekcji sanitarnej w Warszawie i Pruszkowie odnotowały zgłoszenie wystąpienia podejrzenia zachorowania na odrę u 5-letniego chłopca. Chłopiec uczęszcza do przedszkola w warszawskim Ursusie, mieszka w Pruszkowie, jest narodowości polskiej - powiedziała PAP Joanna Narożniak, rzeczniczka prasowa Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie. - Dziecko trafiło na konsultacje do Szpitala Zakaźnego w Warszawie i było hospitalizowane na oddziale pediatrycznym do poniedziałku. Wyniki z pracowni wirusologicznej PZH potwierdziły laboratoryjnie odrę - powiedziała.

Pięciolatek, jak poinformował jego ojciec, nie był szczepiony na odrę - przeciwskazaniem były problemy neurologiczne. Oboje rodzice byli szczepieni i są zdrowi. Chłopczyk także ma się już lepiej - został wypisany do domu.

WP

Informację o kolejnym przypadku zachorowania na odrę do powiatowej inspekcji sanitarnej zgłosiła dyrekcja placówki, do której uczęszcza chłopiec. Natychmiast jego pracowników i dzieci uczęszczające do przedszkola objęto nadzorem epidemiologicznym.

- Z czternastu osób to sześcioro dzieci, które mają szczepienia, a sześcioro osób zaszczepiono w sobotę. Do dziś nikt z kontaktu z chorym dzieckiem nie zachorował. Nie zgłoszono z tego przedszkola innego zachorowania - poinformowała rzeczniczka PWIS w Warszawie.

Od 10 października do 30 listopada br. zgłoszono ogółem 93 przypadki podejrzeń lub zachorowań na odrę. 13 przypadków odnotowano w październiku, 80 w listopadzie. W 22 przypadkach wykluczono chorobę po przeprowadzeniu badań.

WP

Źródło: polsatnews.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP