Trwa ładowanie...

Kolejny minister z rządu PiS do dymisji. Sondaż

Zamieszanie wokół wycinki Puszczy Białowieskiej przynosi efekty. Z najnowszego sondażu wynika, że większość Polaków chce odwołania ze stanowiska ministra środowiska Jana Szyszko.

Kolejny minister z rządu PiS do dymisji. SondażŹródło: PAP
d43enfu

Próby powstrzymania wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej trwają od wielu miesięcy. Do natychmiastowego jej wstrzymania wezwał Polskę m.in. Trybunał Sprawiedliwości. Werdykt w tej sprawie zapadnie już w poniedziałek.

W związku z powyższym OKO.press postanowiło zapytać Polaków, czy ich zdaniem Jan Szyszko powinien zostać odwołany ze swojej funkcji. I tak, dymisji ministra chce 44 proc. badanych. Przeciwnych jego odwołaniu jest 33 proc., a 23 proc. nie ma w tej sprawie zdania. OKO.press podkreśla przy tym, że oceny Szyszki z pominięciem niezdecydowanych wygladają nieco inaczej: 57 proc. jest za jego odwołaniem, a 43 proc. przeciw.

Największe poparcie dla ministra deklarują osoby z wykształceniem podstawowym. Aż 50 proc. z tej grupy nie chce jego odwołania. Przeciwnego zdania jest 20 proc. Osoby z wykształceniem wyższym - przeciwnie. W znaczącej wiekszości (60 proc. wobec 23 proc.) opowiadają się za jego dymisją.

d43enfu

Zalewska zostaje, Macierewicz na wylocie

Sondaż telefoniczny wspierany komputerowo (CATI) Kantar Public dla OKO.press został przeprowadzony 6-7 września 2017 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1000 Polaków w wieku 18 lat i więcej. Jednak nie tylko Szyszko znalazł się po lupą portalu, ale również dwójka innych, kontrowersyjnych ministrów - szef MON Antoni Macierewicz i szefowa MEN Anna Zalewska. Rezultat? Duża przewaga zwolenników odwołania ministra obrony narodowej i minimalna przewaga obrońców Zalewskiej.

d43enfu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43enfu
Więcej tematów