Trwa ładowanie...

Macierewicz: konflikt z Pałacem Prezydenckim? Nie dostrzegam

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz pytany był o konflikt między MON a Pałacem Prezydenckim. O konflikcie tym głośno było już pewien czas temu, gdy prezydent zapowiedział, że nie będzie nominacji generalskich w dniu 11 lipca. Wcześniej mówiło się o napięciu po odebraniu prezydenckiemu współpracownikowi, gen. Jarosławowi Kraszewskiemu certyfikatu dostępu do informacji niejawnych.

Macierewicz: konflikt z Pałacem Prezydenckim? Nie dostrzegamŹródło: PAP, fot: Jakub Kamiński
d29uzrv
d29uzrv

O sprawę samego ministra zapytał Michał Adamczyk na zakończenie programu "Gość Wiadomości". - Niektórzy komentatorzy, niektórzy politycy twierdzą, że jest konflikt między ministerstwem obrony narodowej a Pałacem Prezydenckim. Jest taki konflikt, czy nie ma, panie ministrze?

- Ja takiego konfliktu nie dostrzegam. Bywają różnice zdań i to są różnice zdań, które, mam nadzieję, będą różnicami twórczymi. Pozwolą wypracować rozwiązania najlepsze dla kraju - odrzekł krótko Antoni Macierewicz.

Pod koniec sierpnia premier Beata Szydło zapowiedziała, że nie będzie teraz zmian kadrowych w rządzie. Oceniła, że Antoni Macierewicz jest skutecznym ministrem, który dba o rozwój armii i o jej reformowanie. Zaznaczyła, że Macierewicz "swoimi działaniami naraził się wielu wpływowym grupom interesów, więc ma wrogów".

We wtorek rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński, pytany przez dziennikarzy o doniesienia medialne, według których Andrzej Duda zażądał od premier Beaty Szydło dymisji szefa MON Antoniego Macierewicza, stwierdził: - Jeśli prezydent miałby oczekiwania co do zmian w składzie Rady Ministrów, to na pewno wyraziłby je prezesowi Kaczyńskiemu.

d29uzrv

Również rzecznik rządu Rafał Bochenek właśnie w kontekście konfliktu na linii MON-prezydent pytany był o relacje między Andrzejem Dudą a Beatą Szydło. Odpowiedział, że "są takie jak być powinny w normalnym państwie demokratycznym". Dodał, że relacji osobistych nie należy przekładać na relacje, które powinny być między najwyższymi urzędnikami w państwie.

Zobacz także: Tomasz Siemoniak o szefie MON: Prezes PiS wypuścił dżina

d29uzrv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29uzrv
Więcej tematów