Trwa ładowanie...
d2hbrg8

Kolejny krok ws. syna ambasadora Arabii Saudyjskiej. Rozważana interwencja Zbigniewa Ziobry

Prokuratura zwrócił się o pomoc do MSZ ws. uchylenia immunitetu dyplomatycznego synowi ambasadora Arabii Saudyjskiej. Chodzi o wypadek sprzed dwóch lat. Jeśli nie dojdzie do zrzeczenia immunitetu, wówczas wniosek w tej sprawie może złożyć minister sprawiedliwości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejny krok ws. syna ambasadora Arabii Saudyjskiej. Rozważana interwencja Zbigniewa Ziobry
Kolejny krok ws. syna ambasadora Arabii Saudyjskiej. Rozważana interwencja Zbigniewa Ziobry (GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett)
d2hbrg8

Sprawa dotyczy wydarzeń sprzed prawie dwóch lat. Wówczas syn ambasadora Arabii Saudyjskiej miał jechać w terenie zabudowanym 140 km/h. Mężczyzna prowadząc służbowe auto ojca spowodował wypadek z udziałem Ryszarda Lublińskiego i jego 9-letniej wówczas córki. Poszkodowani wciąż walczą o powrót do zdrowia i sprawiedliwość w sądzie.

Umorzona sprawa rodziny Lublińskich. Prokuratura wraca do działań

Po nagłośnieniu sytuacji przez "Wprost" sprawa ruszyła z miejsca. Zainterweniowało m.in. Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Teraz do akcji ponownie wkroczyła prokuratura. Wcześniejsze, umorzone dochodzenie wykazało, że syn ambasadora jest winny. Gdyby nie immunitet, miałby postawione zarzuty i groziłoby mu trzy lata pozbawienia wolności..

d2hbrg8

Przeczytaj: Zbigniew Ziobro chce wyższego wyroku dla mężczyzny, który połamał czaszkę 3-latkowi

Teraz prokuratura zwróciła się do MSZ o "wystąpienie do władz Arabii Saudyjskiej ws. zrzeczenia się immunitetu dyplomatycznego w stosunku do syna ambasadora". Jeśli tak się stanie, mężczyzna będzie mógł usłyszeć zarzut, co pozwoli na pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej.

Wypadek z udziałem syna ambasadora Arabii Saudyjskiej. Zbigniew Ziobro wkroczy do gry?

W przypadku odmowy rozważana jest interwencja Zbigniewa Ziobry. Prokuratura ma poddać pod rozwagę "złożenie do ministra sprawiedliwości wniosku o wystąpienie do władz Arabii Saudyjskiej o przejęcie ścigania". Powodem takiej decyzji ma być "interes wymiaru sprawiedliwości".

d2hbrg8

Przeczytaj również: Zbigniew Ziobro o sprawie Waldemara Żurka. "Nie wiem, czy chce zakneblować byłą żonę"

Zobacz też: Ruch Kaczyńskiego. Może zaskoczyć wsparciem dla Dudy. "Nieoczywiste"

Źródło: wprost.pl

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2hbrg8

Podziel się opinią

Share
d2hbrg8
d2hbrg8
Więcej tematów