Trwa ładowanie...
d2netsy

Wypadek z udziałem syna ambasadora Arabii Saudyjskiej. MSZ interweniuje

Ambasador Arabii Saudyjskiej został wezwany do Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Ma zostać mu przekazana nota z żądaniem, by niezależnie od immunitetów dyplomatycznych ambasada zadośćuczyniła krzywdzie Ryszarda Lublińskiego i jego córki - napisał na Twitterze wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński. Chodzi o wypadek sprzed dwóch lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryszard Lubliński. W wypadku ucierpieli jego ojciec i córka
Ryszard Lubliński. W wypadku ucierpieli jego ojciec i córka
d2netsy

Syn ambasadora Arabii Saudyjskiej - jak poinformował w zeszłym tygodniu "Wprost" - dwa lata temu miał jechać z szybkością 140 km na godzinę na terenie zabudowanym i spowodować wypadek, w którym potrącił Ryszarda Lublińskiego i jego 9-letnią córkę. "Wprost" poinformował, że syn ambasadora "nie zeznawał i nie przeprosił". A "prokuratura nie ma wątpliwości, że popełnił przestępstwo, ale dochodzenie umorzyła".

Ambasador wezwany do MSZ

W środę wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński poinformował na Twitterze, że ambasador Arabii Saudyjskiej Mohammed Hussain Mohammed Madani został wezwany do Ministerstwa Spraw Zagranicznych. "Zostanie mu przekazana nota z żądaniem, aby ambasada zadośćuczyniła krzywdzie pana Ryszarda Lublińskiego i jego córki - niezależnie od immunitetów dyplomatycznych. Wezwanie nastąpiło wczoraj po południu" - napisał Jabłoński.

d2netsy

Wiceszef MSZ wskazał, że informacje o tym, jak poważne były skutki wypadku z 2018 r. dotarły do MSZ dopiero w pierwszym tygodniu czerwca br. "Bardzo żałuję, że nie otrzymaliśmy ich wcześniej - moglibyśmy wówczas interweniować znacznie szybciej" - napisał.

"Nigdy nie zostawiamy polskich obywateli bez wsparcia. Jeszcze w ubiegłym tygodniu zaprosiłem pana Ryszarda do MSZ wraz z jego pełnomocnikiem adw. Jakubem Bartosiakiem. Spotkałem się z nimi dziś – i dałem słowo, że takie wsparcie zostanie zapewnione. Tego słowa dotrzymam" - oświadczył Jabłoński.

Zobacz też: Bon turystyczny 500 plus

Czytaj też: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/zamieszki-w-usa-rasizm-to-nie-jedyny-problem-z-jakim-walczy-ameryka-wywiad-6518176976664705a">Koronawirus. Raport z frontu, dzień piąty. Po omacku</a>

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2netsy

Podziel się opinią

Share
d2netsy
d2netsy
Więcej tematów