Trwa ładowanie...

Manifestacja w Warszawie. Dołączyli politycy opozycji

Marsz solidarności z Izraelem w Warszawie. Uczestnicy manifestacji zorganizowanej przez Ambasadę Izraela wyruszyli z placu Zamkowego chwilę przed godziną 13. Uczestnicy skandowali przeciwko antysemityzmowi i śpiewali żydowskie pieśni.

Marsz dla Uwolnienia Zakładników, Marsz Przeciw Antysemityzmowi na Krakowskim Przedmieściu w WarszawieMarsz dla Uwolnienia Zakładników, Marsz Przeciw Antysemityzmowi na Krakowskim Przedmieściu w WarszawieŹródło: PAP, fot: PAP/Paweł Supernak
d37moby
d37moby

Marsz zorganizowano pod hasłem uwolnienia zakładników i sprzeciwu przeciwko antysemityzmowi.

Jak zauważa stołeczna "Gazeta Wyborcza", w wydarzeniu udział wzięli nie tylko przedstawiciele korpusu dyplomatycznego Izraela, ale także polscy parlamentarzyści: Władysław Bartoszewski, Anna Maria Żukowska, Michał Szczerba, Katarzyna Piekarska, czy wiceprezydent Warszawy Tomasz Bratek.

- Nie jesteśmy obojętni na zło, na terroryzm i antysemityzm. Na zło, które wydarzyło się 7 października w Izraelu i na antysemityzm tutaj w Warszawie [...] Kilka lat temu przez Nowy Świat szedł marsz nienawiści, którego organizatorzy krzyczeli przez nagłośnienie: "Tu jest Polska, a nie Polin". To minister Gliński zasponsorował nagłośnienie. Naszej zgody na antysemityzm nigdy nie będzie - mówił Szczerba i zapowiedział, że "organizacje antysemickie nie będą otrzymywać publicznych pieniędzy".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ataki na szpital w Strefie Gazy. USA ujawniły zdjęcia satelitarne

Jak podaje z kolei portal tvnwarszawa.pl, w marszu wzięło udział kilkaset osób. Pojawiły się transparenty z hasłami: "Izraelu, nie jesteś sam", czy "Uwolnić zakładników".

d37moby

Uczestnicy przeszli w kierunku Nowego Światu, do ronda de Gaulle'a.

Propalestyński marsz w sobotę

W sobotę w Warszawie odbył się natomiast propalestyński marsz. - Ani bomby więcej! Ani morderstw więcej! Ani zabierania dzieci i kobiet! Sprawiedliwość jest tym, co zapewnia bezpieczeństwo - mówił podczas zgromadzenia ambasador Palestyny Mahmoud Khalifa.

- Należy położyć kres ludobójstwu przeciwko mojemu narodowi w Strefie Gazy. [...] Wczoraj i przedwczoraj wojsko izraelskie porwało wszystkie ciała z kostnicy szpitala Szifa. Jakie kłamstwa później pokażą? - pytał.

Stołeczny ratusz, powołując się na kwestie bezpieczeństwa, chciał zakazać zgromadzenia, jednak sąd okręgowy uchylił decyzję prezydenta miasta.

d37moby
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d37moby
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d37moby
Więcej tematów