Trwa ładowanie...
d16yios

Kolejne żurawie i gęsi na Podlasiu. Zwiastun wiosny na polskim biegunie zimna?

Mieszkańcy Suwalszczyzny widzą coraz więcej żurawi. - To niespotykane o tej porze - mówi Wojciech Misiukiewcz z Wigierskiego Parku Narodowego. Pojawiły się również gęsi. Ptaki przyleciały minimum o miesiąc wcześniej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejne żurawie i gęsi zauważono na Suwalszczyźnie
Kolejne żurawie i gęsi zauważono na Suwalszczyźnie (East News, Fot: WALDEMAR WYLEGALSKI)
d16yios

Żurawie i gęsi pojawiły się na polskim biegunie zimna. Ptaki zwiastują zwykle nadejście wiosny. - To niespotykane o tej porze - mówi Wojciech Misiukiewicz z Wigierskiego Parku Narodowego, cytowany przez wirtualnesuwalki.pl.

- Na Suwalszczyźnie one są zwykłe w marcu, nawet w kwietniu. Zdarzało się, że były pod koniec lutego. Teraz są miesiąc wcześniej, bo to pierwszy przypadek, że nie ma zimy - dodaje Teresa Świerubska, dyrektor Suwalskiego Parku Krajobrazowego.

Przeczytaj: Bocian na polskim biegunie zimna. Pojawił się na polu w Głuszynie

d16yios

Żurawie na Suwalszczyźnie pojawiły się już pod koniec stycznia. W tym samym okresie na polu w Głuszynie zauważono bociana. Na Podlasie ptaki zazwyczaj dolatują jako ostatnie z powodu dłuższej drogi przebycia, ale głównie przez mroźny klimat.

Średnie temperatury w okolicy Suwałk w zimie są zazwyczaj najniższe. Tej zimy kalendarzowej w dzień słupki rtęci pokazują dodatnie wartości. Śnieg padał jedynie dwa razy. W tym roku na Suwalszczyźnie na zimę nie zasnęły m.in. borsuki, jenoty czy nietoperze.

Przeczytaj: Pogoda. Wariactwo w środku zimy. To będzie prawdziwy rollercoaster

Zobacz też: Problematyczna posłanka Klaudia Jachira. "Nie pierwsza i nie ostatnia"

Źródło: wirtualnesuwalki.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d16yios

Podziel się opinią

Share

d16yios

d16yios
Więcej tematów