Trwa ładowanie...
d38bh78

Pogoda zwariowała? "Ten krzew kwitnie zazwyczaj dopiero w lutym"

W tym roku zimy brak. Pogoda wszystkim nam spłatała figla. O tym, jak bardzo zmienia się nasze otoczenie, świadczą zdjęcia nadsyłane przez czytelników Wirtualnej Polski do redakcji Dziejesię.
Share
Pogoda w Polsce szaleje. Kwitną bazie, wciąż też trwa sezon na grzyby.
Pogoda w Polsce szaleje. Kwitną bazie, wciąż też trwa sezon na grzyby.Źródło: zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl, Fot: Piotr
d38bh78

Za nami połowa stycznia. Rozpoczęły się ferie zimowe, a aura wciąż daleka jest od tej zimowej i śnieżnej. Jak pisze reporter Wirtualnej Polski, Tomasz Molga: "Według najnowszych opracowań zima może nie pojawić się w Polsce nawet do 23 lutego, czyli dokładnie do końca ferii zimowych w tym roku".

AKTUALNĄ PROGNOZĘ POGODY SPRAWDZISZ NA POGODA.WP.PL

Pogoda wariuje? Internauci przesyłają zdjęcia anomalii

O tym, że pogoda wariuje świadczą także zdjęcia, przesyłane do redakcji Dziejesię.Takie otrzymaliśmy chociażby od pana Piotra z Katowic. - W nawiązaniu do tegorocznych "zimowych"' anomalii pogodowych w załączeniu przesyłam wykonane w moim ogrodzie zdjęcia kwitnącego krzewu o nazwie oczar wirginijski - napisał czytelnik WP.

Źródło: Piotr, dziejesie.wp.pl

Jak dodaje mężczyzna, w jego opinii jest to coś niespotykanego. - Ten krzew kwitnie zazwyczaj dopiero w lutym. W tym roku pierwsze kwiaty zaczęły pojawiać się już piątego stycznia, natomiast 12 stycznia były już w pełni rozwinięte! Chyba rzeczywiście klimat nam się zmienia na bez mała prowansalski - pisze pan Piotr.

d38bh78

Zobacz także: Zjawiskowy zachód słońca nad Polską. Niesamowite zdjęcia

Pogoda bez zmian. Za oknem jakby wiosna

Tylko czy nasz internauta ma rację? Sprawdziliśmy. - Oczary to krzewy absolutnie wyjątkowe. Ich oryginalność polega przede wszystkim na terminie kwitnienia, przypadającym często na sam środek zimy - czytamy w popularnym poradniku ogrodniczym, Świat Kwiatów.

d38bh78

Widzimy więc, że pan Piotr nie do końca minął się z prawdą. Jego krzew mógł wcześniej kwitnąć w lutym, jednak styczeń, a nawet grudzień, to także miesiące, w których ta roślina rozkwita.

Na szczęście to nie jedyne zdjęcia, świadczące o sporych zmianach w pogodzie. W połowie stycznia w naszych lasach wciąż możemy natknąć się na rosnące grzyby. - Dzisiejsze zbiory. Północna Polska! - napisał pan Jerzy, który do naszej redakcji przesłał zdjęcia zebranych przez siebie kurek.

    zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
Źródło: zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl, Fot: Jerzy
d38bh78

Od naszych internautów otrzymujemy także zdjęcia kwitnących kwiatów. - Wiosna ach to ty! - napisał pan Robert z Gryfic, który przesłał do nas zdjęcia napotkanych na spacerze bazi.

Z kolei pani Marysia pokazała nam kwitnące zimą forsycje. - Tak pięknie kwitła w Odense, mieście urodzin Andersena - pisała nasza czytelniczka z Danii.

Źródło: dziejesie.wp.pl

Pogoda jeszcze się zmieni?

Czy jest szansa na powrót do normalności? Według ekspertów, tegoroczna zima może być jedną z najcieplejszych w historii. Niestety, zmiany klimatyczne są na tyle poważne, że o mroźnych i śnieżnych zimach możemy zapomnieć.

Może też okazać się, że znane nam do teraz cztery pory roku zamienią się w dwie: suchą i mokrą. Wszystko to w związku z ociepleniem klimatu i wynikającym z niego topnieniem lodowców.

Czytaj też: Styczeń, a pogoda wariuje. Idzie spore ocieplenie

Wy również dostrzegacie anomalie pogodowe? Dajcie znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na Wasze zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d38bh78

Podziel się opinią

Share
d38bh78
d38bh78
Więcej tematów