Trwa ładowanie...
d1mh5sy

Styczeń, a pogoda wariuje. Idzie spore ocieplenie

Zmiana w pogodzie nastąpi już w ten weekend. Głęboki niż znad Bałtyku Clara, który dotąd psuł nam pogodę, w sobotę przemieści się nad Białoruś, a w niedziele dotrze już nad południowo-zachodnią Rosję. Do Polski napłynie wyjątkowo ciepłe - jak na styczeń - powietrze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Po weekendzie będzie cieplej
Pogoda. Po weekendzie będzie cieplej (WXCharts)
d1mh5sy

Pogoda. W sobotę wprawdzie niż o nawie Clara odsunie się już nad Białoruś, ale swoim zasięgiem obejmował będzie jeszcze wschodnią, środkową i południową Polskę przynosząc chmury i opady deszczu, a w paśmie gór i przedgórza (w Beskidach, w Tatrach i w Bieszczadach) popada słaby śnieg i deszcz ze śniegiem.

Jednak, jak prognozują dla Wirtualnej Polski synoptycy Cumulusa, już w godzinach popołudniowych, kiedy Clara zacznie odpuszczać i odsuwać się nad południowo-zachodnią Rosję, od zachodu odważnie wkraczać będzie pogodny wyż. Stąd w sobotę po południu, powoli, z godziny na godzinę pogoda w kraju będzie się poprawiać i do końca dnia chmury i słabe opady pozostaną już tylko na południu i południowym wschodzie (w pasie od Opolszczyzny po Podkarpacie i Lubelszczyznę).

Ustąpienie Clary i nasunięcie się z zachodu pogodnego wyżu nie tylko w sobotę po południu przyniesie poprawę pogody, ale dobrze będzie wróżyło także na niedzielę. Wówczas za sprawą wyżu znad Bałkanów już na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie, dość słonecznie i bez opadów.

d1mh5sy

Dopiero po południu w północno–zachodniej Polsce (w Zachodniopomorskiem i w Pomorskiem) niebo zaczną przykrywać chmury kolejnego frontu atmosferycznego, które przyniosą z sobą opady deszczu.

Niestety jeszcze podczas weekendu w dalszym ciągu z kierunków zachodnich, powieje dość silny wiatr (do 25–30km/h), który w porywach dochodził będzie do 40– 50 km/h., a takie prędkości wiatru już znacznie będą wpływać na obniżenie temperatury odczuwalnej.

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

Pogoda na weekend. Temperatura

Podczas weekendu z zachodu napływać będzie do nas ciepłe powietrze atlantyckie, stąd w cały kraju temperatura utrzyma się na plusie i w sobotę termometry wskażą od 4 na północy do 7 stopni w Wielkopolsce. Chłodniej będzie w pasie przedgórza, tutaj od minus 1 do plus 3 stopni.

d1mh5sy

Natomiast w niedzielę na termometrach zobaczymy od 3-4 stopni na wschodzie do 5-6 na zachodzie i ponownie chłodniej, bo od 0 do plus 2 będzie tylko na przedgórzu.

Weekendowa noc będzie chłodna - od minus 1 na wschodzie do plus 1-2 na zachodzie. Na przedgórzu pojawi się lekki mróz do minus 2-4,tylko w rejonie Zakopanego dość znaczny, nocny spadek temperatury do minus 7 stopni.

Pogoda na przyszły tydzień

Niestety, prawie przez cały przyszły tydzień na niebie przeważać będą chmury (z niewielkimi przejaśnieniami) i od czasu do czasu popada deszcz, a w górach śnieg. Jedynie w czwartek przejściowo, bo na jeden dzień w całym kraju pogoda poprawi się i tego dnia słońca nie powinno nam brakować.

d1mh5sy

Jak na styczeń, to nadal będzie dość ciepło, bo temperatura wahać się będzie od 3 do 7 stopni na plusie, choć nie wykluczone, że w środku tygodnia (na dwa, trzy dni) na zachodzie kraju słupek rtęci podskoczy do 8, a nawet 10 stopni.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Czy Duda powinien lecieć do Jerozolimy? Jego konkurent: odpowiedź jest prosta

d1mh5sy

Podziel się opinią

Share

d1mh5sy

d1mh5sy
Więcej tematów