Trwa ładowanie...

Bocian na polskim biegunie zimna. Pojawił się na polu w Głuszynie

Ptak został zauważony na polu w Głuszynie koło Suwałk. W tych okolicach w Polsce panuje zazwyczaj najniższa średnia temperatura w zimie. Bocian mógł nie odlatywać w sierpniu do ciepłych krajów lub wrócić wcześniej na Suwalszczyznę.

Share
Bocian na polskim biegunie zimna. Pojawił się na polu w Głuszynie
Źródło: East News, Fot: Wojciech Zatwarnicki
d68ac8b

Bociana zauważyła słuchaczka lokalnego "Radia 5", które nadaje na terenie północno-wschodniej Polski. Ptak spacerował po polu we wsi Głuszyn (woj. podlaskie).

Wojciech Misiukiewicz z Wigierskiego Parku Narodowego w rozmowie PAP podkreśla, że bocian w Polsce pod koniec stycznia nie jest normalną sytuacją. Ptak mógł pozostać i nie odlatywać z naszego kraju w sierpniu lub wrócić wcześniej do Polski.

Pracownik WPN twierdzi, że bocian znajdzie sobie pożywienie, ale jeśli przyjdzie zima będzie musiał liczyć na pomoc człowieka. Do tej pory na Suwalszczyźnie jak na razie nie spadł śnieg, a temperatury są dodatnie.

Zobacz też: Wdowa po Janie Szyszce oskarża PiS. Jest reakcja wicepremiera

Suwalszczyzna jest nazywana polskim biegunem zimna. Średnie temperatury w tych okolicach w zimie są zazwyczaj najniższe.

Z kolei portal isokolka.eu informuje, że tydzień temu pod Sokółką zauważono żurawie. Powrót ptaków zazwyczaj odbywa się w połowie lutego. Nie wiadomo czy postanowiły wrócić wcześniej, czy zimowały w kraju.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d68ac8b

Podziel się opinią

Share
d68ac8b
d68ac8b
Więcej tematów